Nové poštové známky rôznych farieb, ktoré odrážajú odtiene pletí vyvolali po ich zavedení búrku nevôle. Tieto známky používajú v Španielsku a nazvali ich známkami rovnosti. Síce mali byť vytvorené na podporu rozmanitosti, začlenenia a rovnakých práv pre každého, no každá z nich má inú hodnotu.

Foto od Twitter

Kritici sa našli okamžite a nepáči sa im najmä to, že čím je známka tmavšia, tým je lacnejšia. Tá najsvetlejšia stojí 1,6€ zatiaľ čo najtmavšia má hodnotu 0,7€. Tento cenový rozdiel sa snažili vysvetliť v propagačnom videu španielskej poštovej služby Correos, no ľuďom to aj tak nestačí. Spoločnosť Correos vo svojom príspevku uviedla, že tieto známky zaviedla kvôli európskemu mesiacu rôznorodosti a zároveň aj pri príležitosti prvého výročia smrti Georga Floyda.

Ľudia teda tento príspevok začali okamžite kritizovať s tým, že na základe farby pleti bola stanovená aj rozdielna cena známky a rozhodne sa nejedná o oslavu rozmanitosti. Antumi Toasijé, historik, ktorý predsedá rade pre odstránenie rasovej alebo etnickej diskriminácie, sa taktiež pridal ku kritike kampani a vyzval spoločnosť Correos, aby ju stiahla. „Kampaň, ktorá pobúri tých, ktorých obhajuje, je vždy chybou. V boji proti rasizmu nepomáha irónia ani dvojzmysly,“ vyjadril sa Antumi.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.