Leto je v plnom prúde, teplota stúpa, infarktov naďalej pribúda. Častou príčinou je dehydratácia, teda veľmi nízky príjem vody. Pokiaľ si neželáte nechcené točenie hlavy počas dňa, mali by ste telo dôkladne hydratovať. Ak nepatríte medzi nadšencov čistej vody, pridajte do svojho denného menu tieto potraviny, ktoré sú bohaté na vodu, no pre naše telo majú aj iné plusy. Keďže aj samotné ľudské telo je zo 60% z vody, pre právnu funkčnosť ju samozrejme potrebuje.

V zozname sa nachádza 10 potravín, rozdelených na ovocie a zeleninu, o ktorých by ste určite mali vedieť. Okrem toho, že nás hydratujú, majú aj zopár ďalších výhod, z ktorých sme pár vybrali.

Ovocie s obsahom vody

Aké ovocie obsahuje najviac vody ?

 

1. Vodný melón – 92% vody

V ovocí si melón jasne drží prvenstvo. Kto by ho v lete nemal rád? Okrem toho, že je melón močopudný, jeho konzumáciou zvýšime našu koncentráciu a zlepšíme si spánok. Ak vám vodný melón nechutí jesť klasicky melón nakrájaný na kúsky, urobte si z neho čisté smoothie.

 

2. Jahoda – 92% vody

Toto májové potešenie obsahuje množstvo vitamínov, ktorých množstvo sa líši podľa toho, či ste si jahody dopestovali doma alebo kúpili v supermarkete. Tie z obchodu totiž obsahujú takmer o polovicu menej vitamínov.

 

3. Grapefruit – 91% vody

Vysoký obsah vitamínu C, draslík, horčík či vápnik. Pozor však na konzumáciu počas užívania liekov, grapefruit zvyšuje ich účinnosť až šesťnásobne.

 

4. Broskyňa – 88% vody

Vďaka obsahu vitamínu A vplýva pozitívne na našu kožu – udržuje ju napnutú a lieči akné. Betakarotén nielen spôsobuje jej typické sfarbenie, ale je zodpovedný za zdravie očí.

 

5. Pomaranč – 87% vody

Síce sa na výslnie dostáva až pred Vianocami, jeho účinok je osviežiť ľudský organizmus a preto je lepšie konzumovať ho v letných mesiacoch. V zime si radšej doprajte teplý čaj.

Zelenina s obashom vodyAká zelenina obsahuje najviac vody?

 

1.Uhorka – 96% vody

Spomedzi všetkých pevných potravín má práve uhorka najvyšší obsah vody. Ak vám nechutí neochutená, vyskúšajte ju na grécky spôsob a pripravte si osviežujúce tzatziky. Okrem konzumácie ju kľudne využite aj na tvár ako masku, vyhľadí vám pokožku a taktiež ju hydratuje.

 

2.Cuketa – 95% vody

Obsahuje minimum kalórií a preto je vhodná pri diétach. Priaznivo pôsobí i na obličky a pomáha pri vysokom tlaku.

 

3.Reďkovka – 95% vody

Typická svojou sladkopikantnou chuťou by nemala chýbať v ľahkom letnom miešanom šaláte. Taktiež obsahuje minimum kalórií a údajne pomáha pri prevencii proti rakovine.

 

4.Paradajka – 94% vody

Či už k toastu alebo ako príloha, paradajka-domácky rajčina dodá vášmu jedlu správnu chuť. Okrem vody a dôležitých látok pôsobí ako spomaľovač starnutia.

 

5.Brokolica – 91% vody

Brokolica, podobne ako napr. karfiol, obsahuje väčšie množstvo vody, než by si niekto mohol myslieť. Brokolica obsahuje až 2x viac vitamínu C ako pomaranč.

Avatar
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.