Viacerí bojujú v tomto období s nudou a stresom. Milióny ľudí na celom svete sú nútení byť v izolácii pre svoje vlastné dobro. A napriek tomu, že sa ľudia zúfalo snažia nájsť úniky z monotónneho prostredia vlastného domu, niektorí si nájdu pohodlie vo vlastných veciach, ktoré sú im najbližšie. Jeden používateľ Twitteru, známy pod menom Isaac, sa rozhodol vyzvať ľudí, aby sa popozerali vo svojich domoch a našli niečo, čo má pre nich osobnú hodnotu. Následne aby to zdieľali.

Ľudia sa tomuto nápadu potešili a okamžite sa pripojili. Od rodinných dedičstiev po drahé umelecké diela – začali zverejňovať fotografie svojich cenných predmetov. Samotný Isaac ponúkol krátke predstavenie seba a odhalil, že píše knihy: „Som autorom a pôsobím v Brooklyne. Moje posledné dielo je detská kniha s názvom „Ako sa stať pirátom“, ktorú ilustruje Brigette Barragerová. Momentálne pracujem na ďalších knihách, “ prezradil chlapík. A ako správny vyzývateľ, ako prvý predstavil vec, ktorá má pre neho mimoriadnu hodnotu.

Toto je Isaac, ktorý sa podelil o tento zaujímavý predmet. Napísal k nemu: „Toto je malý meč, ktorý mi daroval kráľ Bhutánu pred viac ako 10 rokmi“:

A takto vyzerajú už samotné predmety, o ktoré sa podelili ostatní ľudia

„V roku 1976 (keď som mala 8 rokov) si otec nemohol dovoliť darovať mojej mame kvety na Valentína, tak jej ich namaľoval“:

„Všetko som stratila počas katastrofy v roku 1992. Táto keramická socha mačky to však prežila a bola to jedna z mála vecí, ktoré som v zničenom dome našla“:

„Táto ovečka je so mnou odvtedy, ako som sa narodil“:

„Je to obraz mojej matky, ktorú nakreslil môj syn, keď mal 16 rokov“:

„Denník môjho prastarého otca z obdobia prvej svetovej vojny“:

„Tabaková plechovka, v ktorej sme držali naše kľúče od domu. Zvuk, ktorý vydávala bol typickým zvukom, ktorý pripomínal príchod domov“:

„Tohto macka mám od doby, kedy som mal 2 týždne! Dal mi ho realitný maklér, ktorý pomáhal mojim rodičom nájsť nám dom“:

„Zarámovaný list od môjho otca, ktorý zomrel pred 30 rokmi“:

„Mariňácke topánky môjho otca, ktorý ich vždy udržiaval čisté. Dal mi ich pár rokov predtým, ako zomrel a teraz ich udržiavam v kondícii ja. Vzala som ich aj na jeho pohreb“:

„Toto je hrnček môjho starého otca, ktorý bol mariňákom a používal ho ešte v čase 2. svetovej vojny. Pod ním je jeho stará krabica na cigary, v ktorej sa nachádza aj dedkov ID narámok“:

„Zapaľovač starého otca, ktorého som nikdy nestretol. Z čias 2. svetovej vojny“:

„Starý otec si za všetky bankovky, ktoré našetril, kúpil v 50. rokoch tento gramofón“:

„Podpis od Miep Gies na mojej kópii denníka od Anny Frankovej“:

„Tento obrázok vyšila moja stará mama približne v roku 1950. Teraz zdobí môj dom“:

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

 

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.