Kastingové agentúry pripravovaného seriálu najnovšie pátrajú po ľuďoch s nezvyčajnými tvárami alebo niečim, čo ich výrazne odlišuje od ostatných ľudí. Chcú totiž obsadiť voľné miesta v novom televíznom počine, resp. seriáli zo sveta Pána prsteňov. Tvorcovia idú v šľapajách úspešných filmov natočených na Novom Zélande, zatiaľ čo obsadenie považujú v tejto krajine za najviac problematické.

Foto od wikimedia

S populáciou menej ako päť miliónov obyvateľov sa ukazuje, že tichomorský ostrovný štát nie je najlepším miestom na vyhľadávanie komparzistov, takže agentúry hľadajúce talenty majú teraz plné ruky práce. Agenti v Aucklande sa v zúfalej snahe nájsť Novozélanďanov, ale aj ľudí iných národnosti, ktorí by obsadili roly v pripravovanom seriály, obrátili na pomoc Facebooku. Tam sa teraz snažia nájsť tých pravých ľudí, no svoj výber do istej miery vymedzili.

Agentúra začína svoju reklamu s veľmi zvláštnymi požiadavkami. Hľadajú ľudí, ktorí majú menej ako 150 cm alebo viac ako 2 metre. Ďalej hľadajú takých, ktorí majú veľa vrások, taktiež vysokých tanečníkov s dlhými nohami, či cirkusových umelcov, ktorí dokážu žonglovať počas chôdzi. Zrejme im záleží aj na pôvode ľudí, keďže bažia najmä po obyvateľoch Eurázie a hispáncoch. Tam ale ich požiadavky nekončia. Medzi ich ďalšie kritéria patria vlasy, áno, chcú nájsť uchádzačov, ktorí budú mať dlhé vlasy, prírodné ryšavé alebo biele. A v týchto prípadoch by mali byť vlasy tou najsilnejšou črtou osoby. Obsadiť do filmu chcú taktiež mimoriadne pehavých jedincov.

View this post on Instagram

Gimli son og Gloin…💙 #gimli #lotr #middleearth

A post shared by The Lord Of The Rings (@thelordoftherings_official) on

Ďalšia miestna agentúra, ktorá pomáhala pri hľadaní, uviedla, že hľadá ľudí, ktorým chýbajú zuby a majú nádherné nosy. Požiadavky nie sú ani zďaleka jednoduché, ale odborníci poukazujú na to, že zamestnávanie ľudí s charakteristickými črtami im ušetrí náklady spojené s „prestavbou“ ľudí, pretože tvorcovia seriálov sa usilujú o čo najdokonalejšie oživenie fantastického sveta, ktorý stvoril J.R.R. Tolkien. A už teraz bude tento seriál pracovať s jedným z najvyšších rozpočtov vôbec.

Táto výzva bola vyhlásená pred niekoľkými mesiacmi a jedna z reklám upútala pozornosť 41-ročného Justina Smitha, ktorý pri nehode počas surfovania pred niekoľkými rokmi prišiel o zuby. Justin sa považoval za perfektného kandidáta a vyjadril sa takto: „Nielenže mi chýbajú zuby, ale nemám žiadne. V podstate som aj nízky a mám ryšavé vlasy.“ Chlapík teraz dúfa, že bude do filmu vybraný. Títo ľudia si môžu vďaka ich malému obsadeniu v seriály na Novom Zélande zarobiť 200 dolárov denne, pričom im zaplatia aj stravu. A čo viac, budú súčasťou jedného z najväčších a najočakávanejších filmových seriálov vôbec.

 

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.