Každý miniatúrny umelec vie, že ak chce nejaký objekt vytvoriť v mikro veľkosti, nesmie prehliadnuť ani tie najmenšie detaily, pretože práve v nich leží krása tohto umenia. A ak sa pozriete na diela maďarskej umelkyne Fanni Sandor, presne uvidíte to, o čom práve píšeme. Neuveriteľne starostlivo naplánované a remeselne vyrobené miniatúrne zvieratá i rastliny, ktoré musíte vidieť.

39-ročná Sandor kedysi pracovala ako biologička a podieľala sa na projektoch ochrany prírody, až kým sa jej nenarodili deti. Odvtedy je totiž umelkyňou na plný úväzok. Inšpiráciu a znalosti čerpá pri tejto svojej novej práci zo svojej pôvodnej profesie. „Témy založené na prírode ma v zásade inšpirujú, takže väčšinou vyrábam zvieratá a rastliny. Bláznivé veci som milovala už od detstva,“ povedala žena.

Sandor začala vyrábať svoje prvé miniatúry už keď mala 6 rokov, ale až oveľa neskôr zmenila svoju vášeň na povolanie. „Keď som mala 20 rokov, tak práve vtedy som prvýkrát videla prácu profesionálnych miniaturistov prostredníctvom internetu. Bola som úplne fascinovaná. Uvedomila som si, že existuje veľa milovníkov miniatúr, ktorí žijú po celom svete a niektorí z nich robia nádherné miniatúry na skutočne umeleckej úrovni,“ rozpovedala sa o svojej záľube. Dodala, že to bol dôvod prečo sa rozhodla venovať práve tomuto.

A musíme povedať, že urobila dobre:

 

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.