Sledovanie roztomilých zvierat vám môže pomôcť znížiť vašu stresovú hladinu až o 50%. K takémuto zisteniu práve dospela najnovšia štúdia. Viedla ju univerzita v Leedse spolu s organizáciou Tourism Western Australia.

Celé to prebiehalo tak, že vedci sledovali 90 účastníkov, ktorí sa 30 minút pozerali na videá s quokami, ktoré sa prezentujú ako najšťastnejšie zvieratá na svete. Výskumná vzorka zahŕňala aj 15 študentov, ktorí sa 90 minút po experimente pripravovali na skúšku a tiež štyroch zamestnancov univerzity, ktorí predtým uviedli, že sa pri práci cítia stresovaní. V celej skupine poklesol priemerný krvný tlak z 136/88 na 115/71, pričom srdcová frekvencia jedného účastníka poklesla z 90 úderov za minútu na 68 úderov za minútu. Úroveň úzkosti klesla v priemere až o 35%, u niektorých došlo k zníženiu až takmer o 50%. 

Dr. Andrea Utley, jedna z vedkýň zapojených do štúdie, uviedla: „Bolo zrejmé, že študenti boli pred skúškami nervózni, pretože srdcová frekvencia a krvný tlak boli u väčšiny účastníkov mierne zvýšené ešte predtým, ako sa naše stretnutie uskutočnilo. V priebehu celého sedenia klesali srdcové frekvencie a krvný tlak u všetkých jednotlivcov na hladinu, ktorá sa považuje za zdravú a čo naznačuje obmedzený stres alebo úzkosť. Pozitívne výsledky štúdie dokonca podnietili vznik televízie Quokka online, ktorá je vybavená výberom obsahu quokka a je určená pre širokú verejnosť.“

Elen Thomas, manažér trhu pre cestovný ruch v západnej Austrálii, uviedol: „Výsledky štúdií sú fantastické pripomienky toho, že z objavovania a využívania prírodného sveta máme obrovský úžitok. Dúfame, že čoskoro privítame návštevníkov Spojeného kráľovstva v západnej Austrálii a že medzitým televízia Quokka bude poskytovať dobrú náladu každému jednému človeku, ktorý ju sleduje.“

Krátka ukážka z Quoka tv:

 

 

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.