V Južnej Amerike došlo k nie práve zvyčajnému úkazu. Únik ropy z podmorského potrubia spôsobil v Mexickom zálive ohnivé oko. Uhasenie požiaru pri mexickom ostrove Yucatán trvalo hasičom až 5 hodín. Pri požiari blízko ropnej plošiny sa našťastie nikomu nič nestalo. 

Zábery z nehody ukazujú obrovský kruh ohňa, ktorý horel na hladine mora a snažili sa ho zahasiť okolité člny. Fotografie aj videá sa začali rýchlo šíriť internetom a pre nezvyčajný tvar požiaru ho ľudia začali označovať „oko ohňa“. Niektorí tvrdia, že plamene vyzerali ako brána do pekla. Spoločnosť Pemex potvrdila, že uzavreli ropovod, ktorý vyprodukuje 726 000  barelov ropy denne.

Neskôr sa ukázalo, že pretrhnutie potrubia zrejme spôsobila kombinácia búrok a silných dažďov. Ľudia na sociálnych sieťach pri tejto udalosti začali znovu poukazovať na nebezpečenstvo fosílnych palív. A medzi najväčších kritikov sa samozrejme pridala aj Greta Thunberg, ktorá napísala: „A medzitým sa ľudia pri moci nazývajú klimatickými vodcami, pritom otvárajú nové ropné polia a uhoľné elektrárne. Udeľujú licencie na prieskum budúcich ropných ložísk“. 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.