Pri požiari u najväčšieho výrobcu vakcín na svete došlo k úmrtiu 5 ľudí. Príčina škôd v indickom inštitúte a ani rozsah zatiaľ nie sú známe. Požiar však vypukol v novej časti budovy, ktorá je momentálne ešte vo výstavbe. Stavajú ju preto, aby dokázali urýchliť výrobu vakcín proti koronavírusu.

Murlidhar Mohol, starosta mesta Pune, kde sa aj tento inštitút nachádza uviedol, že potom, čo sa hasičom podarilo plamene uhasiť, našli mŕtve telá 5 osôb. Zdá sa, že obeťami sú robotníci, ktorý na stavbe pracovali. Výkonný riaditeľ inštitútu, Adar Poonwalla zas povedal, že je z tejto správy hlboko zarmútený. Dobrou správou je iba to, že tento požiar by nemal spomaliť výrobu vakcín.

Indický inštitút vyrába vakcíny spoločnosti AstraZeneca, ktorá spolu s Oxfordskou univerzitou zadali inštitútu úlohu vyrobiť miliardy vakcín. Len nedávno samotný Adar uviedol, že nové priestory pomôžu zvýšiť výrobnú kapacitu dávok z 1,5 miliardy na 2,5 miliardy dávok do konca roka 2021. Inštitút plánuje vyrábať aj tretiu vakcínu od americkej spoločnosti Novavax.

Zdroj

Foto: Facebook

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.