Pri požiari u najväčšieho výrobcu vakcín na svete došlo k úmrtiu 5 ľudí. Príčina škôd v indickom inštitúte a ani rozsah zatiaľ nie sú známe. Požiar však vypukol v novej časti budovy, ktorá je momentálne ešte vo výstavbe. Stavajú ju preto, aby dokázali urýchliť výrobu vakcín proti koronavírusu.

, Požiar u najväčšieho výrobcu vakcín na svete si vyžiadal 5 ľudských životov

Murlidhar Mohol, starosta mesta Pune, kde sa aj tento inštitút nachádza uviedol, že potom, čo sa hasičom podarilo plamene uhasiť, našli mŕtve telá 5 osôb. Zdá sa, že obeťami sú robotníci, ktorý na stavbe pracovali. Výkonný riaditeľ inštitútu, Adar Poonwalla zas povedal, že je z tejto správy hlboko zarmútený. Dobrou správou je iba to, že tento požiar by nemal spomaliť výrobu vakcín.

, Požiar u najväčšieho výrobcu vakcín na svete si vyžiadal 5 ľudských životov

Indický inštitút vyrába vakcíny spoločnosti AstraZeneca, ktorá spolu s Oxfordskou univerzitou zadali inštitútu úlohu vyrobiť miliardy vakcín. Len nedávno samotný Adar uviedol, že nové priestory pomôžu zvýšiť výrobnú kapacitu dávok z 1,5 miliardy na 2,5 miliardy dávok do konca roka 2021. Inštitút plánuje vyrábať aj tretiu vakcínu od americkej spoločnosti Novavax.

Zdroj

Foto: Facebook

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.