Nie je žiadnym tajomstvom, že spoločnostiam sa darí vďaka tomu, ako dobre pracujú ich zamestnanci a ako efektívni sú. Produktivita zamestnancov predsa v tom, do akej miery môže spoločnosť reálne rásť, zohráva hlavnú úlohu. Samotná produktivita však závisí od mnohých faktorov vrátane angažovanosti, motivácie, šťastia a spokojnosti človeka so svojou prácou.

lassedesignen/Shutterstock.com

Podľa výskumov a údajov z praxe len 60 % pracovného času strávime produktivitou a zvyšok viac menej premrháme. Je to väčšinou preto, že v priebehu pracovného dňa je človek svojím okolím rušený zhruba 56-krát.

 

Našťastie, dobrou správou je, že so správnym prístupom môžete svoju produktivitu zvýšiť a dosiahnuť úspech nielen v pracovnom, ale aj osobnom živote. Pokračujte v čítaní a dozviete sa, ako na to?

Jednoduchšia práca z domu s registračným sídlom firmy

Každý pracujúci človek už určite v praxi bežného života zistil, že rôzne zamestnanecké výhody zohrávajú v jeho produktivite kľúčovú úlohu. Šťastie sa predsa rovná vyššej produktivite.

 

Platené voľno a odmena za prácu nadčas však nie sú jediné možnosti, ako ľudí motivovať. Aj práca z domu mnohých podnecuje k vyššiemu výkonu. Dokonca to potvrdila aj jedna Stanfordská štúdia, ktorá zistila, že zamestnanci pracujúci z domu sú o 14 % produktívnejší ako ich interní kolegovia.

 

Produktivita sa teda veľmi dobre a jednoducho zvyšuje aj v dôsledku toho, že netrávite čas dochádzaním, nemusíte viesť kanceláriu a nerozptyľujú vás kolegovia. Príjemným bonusom je  dobre známe prostredie, v ktorom máte svoje pohodlie a súkromie.

kenary820/Shutterstock.com

Tieto a ďalšie iné faktory v správnej kombinácii tak poskytujú silné stimuly pre produktívnejšiu prácu nielen zamestnancom, ale aj majiteľom firmy. Jediným problémom ostáva, ako tento zámer  docieliť a pritom neohroziť chod spoločnosti?

 

Skvelým riešením je univerzálne registračné sídlo firmy, s ktorým  si môžete dovoliť pracovať z domu a napriek tomu je o všetky dôležité služby spoločnosti postarané. Vďaka službe moderného registračného sídla riadite firmu bez kancelárie a pritom môžete pracovať z miesta, ktoré vám na potrebný výkon najviac vyhovuje a poskytuje ideálne podmienky.

Dostatočne dlhá dovolenka

Jednoduchá zmena sídla firmy nie je jediné riešenie, ako si v práci dopomôcť k lepšiemu výkonu. Vyhorenie je skutočné a môže byť tiež veľmi zničujúce nielen pre spoločnosť, ale aj zamestnanca. Ak si zamestnanec nevyčerpá dovolenku z vlastnej vôle, spoločnosť ho k tomu musí raz za čas „prinútiť“. Údaje z praxe dokazujú, že zamestnanci sú po dovolenke oveľa produktívnejší. Sú mentálne dobití, prekypujú novými nápadmi a sú viac motivovaní.

 

Zamestnanci spoločností, ktoré im poskytujú viac dní dovolenky, majú preto tendenciu pracovať rýchlejšie a urobiť viac práce. Veď aj krátky víkend má pre efektivitu práce svoj význam, čo potvrdzuje ďalšia štúdia, ktorou sa zistilo, že v utorok sú ľudia najproduktívnejší.

 

Je to spôsobené tým, že ľudia sú po víkende dobre oddýchnutí a keďže pondelok je akýmsi reštartom nového týždňa, v utorok sa oficiálne cítia zamestnanci opäť plne oddaní svojej práci. Platí to však pre typické pracovné týždne od pondelka do piatku. Pre alternatívne pracovné plány a zamestnancov pracujúcich z domu sa výsledky môžu líšiť.

Dragon Images/Shutterstock.com

Kvalitný spánok

Za poklesom nášho výkonu môže byť viacero faktorov a spánok je jedným z nich. Údaje z praxe hovoria, že nedostatok spánku a správneho odpočinku stoja spoločnosti takmer 65 miliárd dolárov ročne.

 

Naopak, ľudia, ktorí dobre spia 7 až 9 hodín, sú najmenej o 20 % produktívnejší a efektívnejší v tom, čo robia.

 

Dobre oddýchnutý človek je predsa psychicky pokojný, fyzicky nabitý a bude myslieť jasnejšie. Ak sa preto chcete vyhnúť problémom a chybám v práci, využitie ďalšiu jednoduchú skratku k vyššej produktivite, ktorou je kvalitný a dostatočne dlhý spánok.

 

Uvidíte, že nielen väčšie pohodlie, ale aj vyššie odmeny za dobrý výkon budú pre vás príjemným bonusom.

 

Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.