Je síce pravdou, že dnešná technologická doba má niekoľko nevýhod, na ktoré neustále poukazuje najmä staršia generácia, no treba si uvedomiť, že má aj množstvo výhod. Veď si zoberte mobilný telefón a fakt, že tento malý výdobytok modernej doby už dokázal zachrániť množstvo životov. Dnes tu ale máme trochu iný prípad, v ktorom hlavnú úlohu zohráva Google Earth. Príbeh má však nešťastný koniec.

Foto od Facebook

Celá situácia je naozaj zvláštna. Muž menom William Moldt za záhadných okolností zmizol pred viac ako 20 rokmi a odvtedy o ňom už nikto nepočul. Chlapík opustil nočný klub večer 7. novembra, pričom ešte okolo 21:30 zavolal svojej priateľke, aby jej povedal, že čoskoro bude doma. Domov už nikdy nedošiel. V týchto dňoch sa však podarili nájsť jeho kostrové pozostatky na Floride. Keď 8. novembra 1997 zmizol štyridsaťročný Moldt, vyhlásili ho za nezvestného, no nikdy sa tento prípad nevyriešil. Došlo k tomu až teraz, keď si geodet prezeral Google Earth a všimol si potopené auto v rybníku. Tento muž neskôr vyzval políciu, aby to prešetrila. Polícia začala konať a zistili, že vo vnútri vozidla sú pozostatky. Neskôr sa potvrdilo, že skutočne patrili Williamovi. Zomrel v rybníku vo Wellingtone, neďaleko Palm Beach.

Foto od Google

Úrad šerifa v okrese Palm Beach sa vyjadril, že Moldt bol v novembri 1997 označený za nezvestného, ​​ale zmiznutie zostalo nevyriešené pre nedostatok stôp. V tom čase bola celá oblasť jedno veľké stavenisko. Policajti zistili, že auto tam bolo už veľmi dlho vzhľadom na stav, v akom bolo. Avšak, podľa online databázy, ktorá zhromažďuje údaje, bolo auto na Google vidieť viac ako desať rokov. „Vozidlo bolo zreteľne viditeľné na satelitnom obrázku Google Earth v oblasti už od roku 2007, ale nikto si to nevšimol. Stalo sa tak až v roku 2019, keď si ho tam všimol geodet,“ píše sa v správe.

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.