Legendárne LEGO je tu s nami už niekoľko desiatky rokov a vyrastali i vyrastajú s ním celé generácie. Je to jednoducho legendárna hračka, s ktorou sa dokázal hocikto hrať aj celý deň. Každý zrejme mal svoje obľúbené stavby, no stavitelia sa opäť rozhodli posunúť túto stavebnicu na vyššiu úroveň.

Staviteľ Rene Hoffmeister, ktorý je jedným z iba 12 certifikovaných LEGO staviteľov na celom svete postavil repliku legendárneho karavanu od Volkswagenu. Táto úžasná tvorba bola postavená s použitím 400 000 Lego tehál a váži 700 kilogramov. Hoffmeister a jeho kolega Pascal Lenhard strávili tvorbou karavánu šesť týždňov až ho napokon predstavili na nemeckom veľtrhu v Mníchove.

Detailné zábery karavánu ukazujú výnimočnú prácu s každým jedným kúskom. Vo vnútri si dokonca dali záležať aj na takých maličkostiach, akými sú zubná kefka a pasta či obrázky visiace na stenách karavanu. Jeho rozmery sú také, aké v prípade reálneho karavánu a zároveň ide o najväčší karaván postavený z lega.

Podobný obrovský projekt už raz bol realizovaný. Vtedy išlo o stavbu repliky auta Bugatti Chiron, ktoré bolo navyše pojazdné. Článok nájdete na tomto odkaze. Zdá sa, že LEGO má vo svojom tíme veľmi šikovných ľudí a neprestáva udivovať.

Zdroj

Foto: youtube

1
Zanechať komentár

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Kaya Recent comment authors
  Subscribe  
nové najstaršie Najlepšie hodnotené
Upozorniť
Kaya
Anonym
Kaya

WOW! Tu sa ukazuje, že Lego nie je hra. Je to umenie života.