Mačky milujú dlhý spánok a tiež maznanie. Ak rozmýšľate, ako by ste pomohli týmto zvieratám v útulku, možno sa inšpirujete aj nasledujúcim pánom.

75-ročný Terry Lauerman totiž vie ako na to a pravidelne sa vydáva do miestneho útulku, aby tam strávil voľný čas. Zamestnanci v Safe Haven Pet Sanctuary v Green Bay v štáte Wisconsin povedali, že jeden deň tam prišiel a spýtal sa, či by mohol starať o mačky. „A po čase sme mu oznámili, že je oficiálnym dobrovoľníkom“, povedal zakladateľka útulku Elizabeth Feldhausen.

Terry denne navštevuje útulok a trávi tam asi 3 hodiny. O mačky sa vzorne stará a dokonca si s nimi aj pospí. Ukázalo sa, že je to prospešné pre jednu aj druhú stranu. Potom, čo sa rozhodol tento útulok zdieľať príspevok o dobrovoľníckej práci tohto starčeka na Facebooku, veľmi rýchlo sa rozšíril. A útulku to výrazne pomohlo.

„Dostávame viac peňazí.“ Povedala Elizabeth. „Za normálnych okolností je to medzi 3 000 – 4 000 dolármi za mesiac. Tento týždeň sme obdŕžili až 30 000 dolárov! Je to úžasné, pretože sme odkázaní iba na dary. Tento výťažok pomôže vytvoriť dodatočné karanténne priestory, aby sme mohli rýchlejšie prijať viac mačiek, zaplatiť veterinárom a budovu znovu izolovať, aby sme boli energeticky úspornejšími.“

A to všetko vďaka tomuto staršiemu pánovi a jeho zaujímavej činnosti:

Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.