Holuby, ktoré vidíme v mestách, sú iba jedným z mnohých druhov. V skutočnosti existuje veľa krásnych a nezvyčajných druhov holubov, o ktorých mnohí z vás nikdy ani len nepočuli. Aby sme vám ukázali, aké holuby máme na mysli, tak nižšie nájdete fotografie tých najvzácnejších a najkrajších holubov, ktoré ste zrejme nikdy nevideli.

Niektorí vedci napríklad tvrdia, že obyčajný mestský holub by mohol byť úplne prvým, ktorého človek domestikoval. Ich sfingy, figuríny či mozaiky sa už začali objavovať v roku 4 500 pred Kristom.

Trerón ružovokrký:

Holub hnedý, alebo takzvaný Frillback:

Veľkohrivec bradavičnatý:

Jacobin pigeon:

Bronzewing:

Korunáč modrý:

Holúbok prepeličí:

Trerón figovníkový:

Indický pávik:

English Trumpeter:

Brnenský hrvoliak:

Unikátny kus:

 

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.