Akčné filmy ponúkajú množstvo nebezpečných akcií. No tentoraz sa nejedná len o film, ale o reálnu nebezpečnú záchrannú akciu. Skupina záchranárov odštartovala odvážnu záchranu horolezca. 27-ročný muž z Texasu vyliezol na vrchol Mt. Hood v Oregone, kde plánoval spáchať samovraždu. No nie skokom, ale predávkovaním sa liekmi. Keď však vyšiel na vrchol, zmenil názor.

Až vtedy však zistil, že sám už odtiaľ nezíde. Preto bol prinútený zavolať si pomoc. Podarilo sa mu privolať národnú gardu Oregonskej armády, ktorá ho prišla zachrániť s vrtuľníkom. Podmienky však boli veľmi ťažké a riskantné, v dôsledku oteplenia hrozil pád laviny, skaly a ľad boli tiež na pokraji zrútenia.

Photo by youtube
Photo by youtube

To ich ale od záchrany neodradilo a pilot dokázal pristáť v nebezpečnom teréne a vo výške 3 350 m, čo znamenalo, že musel „zaparkovať“ zadné dve kolesá vrtuľníka na horskom úseku, aby záchranári mohli bezpečne nastúpiť.

„Vzhľadom na uhol sme sa k mužovi museli plaziť, aby sme prešli pod čepele vrtuľníka, ktoré boli nebezpečne nízko,“ povedal Joshua Kruse z letky KOIN. „Je to neskutočné, no v takých situáciách neostáva nič iné len veriť, že piloti vedia, čo robia.“ Našťastie, všetko dobre dopadlo. Celá záchranná operácia trvala približne 30 minút.

Photo by youtube

Pozrite si zábery zo záchrannej akcie:

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.