Ocitli ste sa už niekedy v nejakom bludisku? Ak áno, zrejme poznáte ten pocit, keď ste nevedeli nájsť cestu von. Ak však takéto záhadné miesta obľubujete, máme pre vás niekoľko skvelých tipov. Pozrite si teraz jedne z tých najkrajších a taktiež magických bludisk.

Hampton Court

Nájdete ho v Anglicku v Surrey. Toto bludisko bolo vysadené v rokoch 1689 až 1695 ako súčasť obnovy nehnuteľnosti Williama III. Je to vcelku dosť zložité bludisko, ktoré sa touto charakteristikou aj vyznačuje.

Photo by wikimedia

Leeds Castle

Pri tomto hrade je bludisko, ktoré obsahuje 2 400 stromov – tisov. Ak na neho pozriete zhora, pripomína tvar koruny. Nachádza sa tam aj podzemná jaskyňa zdobená tvárami mýtických tvorov, ktoré sú vyrobené z mušlí.

Traquair House

Je to jedna z najvýznamnejších pamiatok v Škótsku. Udržuje sa už viac ako 900 rokov, a to v rôznych formách. Tamojšie bludisko je jeho novým prírastkom, ktoré vytvorili v roku 1981 s využitím 1500 leylandii.

Plantáž Dole

Bludisko Pineapple Garden nájdete na havajskom ostrove Oahu. Tvorí ho približne 14 000 rastlín a to vrátane ananásu v jeho srdci.

Photo by youtube

Schonbrunn Palace maze

Nachádza sa vo Viedni a symetria tohto bludiska je naozaj nádherná. Vysadili ho v roku 1998 s úctou k staršiemu bludisku Schonnbrunn.

Photo by youtube

Villa Pisani labyrinth

Považuje sa za najzložitejšie bludisko na svete. Impozantné živé ploty vám sťažia cestu k veži, ktorá sa nachádza v jeho strede. A je viac než pravdepodobné, že tú správnu cestu budete hľadať veľmi dlho.

Photo by wikimedia

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.