Zvláštne znaky sa prenášajú zo zvieraťa na potomka rovnako ako je to u ľudí, teda dedia sa. DNA obsahuje tisíce génov. Gén je špecifická sekvencia DNA, ktorá vedie k expresii dedičnej vlastnosti. Existujú napríklad také gény, ktoré určujú farbu očí, srsti a iné znaky prenášané z rodičov na dieťa.

Nuž a domáci miláčikovia dedia aj rôzne zvláštnosti, napríklad to, že majú viac prstov na nohe alebo viac uší. Teraz vám ukážeme niekoľko jedinečných tvorov, ktoré sú iné ako ostatné.

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.