Mesto Wu-chan je už týždeň v karanténe kvôli novému koronavírusu, ktorý sa šíri nekontrolovateľne a objavuje sa aj v iných štátoch. V niektorých častiach čínskeho mesta sa míňajú potraviny a zdravotnícky personál je mimoriadne vyťažený, pretože pracujú dlhé hodiny. Do stredočínskeho mesta prichádzajú zdavotníci z celej Číny, aby sa pokúsili vírus poraziť.

Fotografie zo samotného „centra diania“ sú skutočne hrozivé a ukazujú napríklad sestričky, ktoré si navzájom strihajú vlasy a pripravujú sa tak na to, aby sa vírusu ubránili. Je známe, že do dnešného dňa zomrelo už 213 ľudí. Zdravotníci, ktorí pracujú v nemocniciach bojujúcich s vírusom majú špeciálne obleky s vlastnými menami a údajne nosia aj plienky, aby nestrácali čas a nemuseli sa z obleku vyzliecť. Personál je unavený a nie je nič výnimočné vidieť ich spať na zemi.

Takto to tam vyzerá:

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.