McDonald’s je známy aj svojou podobnosťou čo sa týka výzoru jednotlivých prevádzok, avšak neplatí to všade vo svete a nájdu sa aj zaujímavé výnimky. Žena menom Katrinka z Baltimoru v Marylande nedávno neumyselne odštartovala na Twitteri zaujímavú „výzvu“.

Jedného dňa zdieľala fotografiu McDonald’s, ktorý sa nachádza v mieste jej bydliska a napísala: „Zvonku vyzerá ako pohrebný dom a vo vnútri ako domov dôchodcov“. Jej tweet si okamžite získal mnoho pozornosti a ľudia začali reagovať ďalšími divnými fotografiami McDonald’s naprieč celým svetom. Od vyradeného lietadla po starú budovu banky alebo už neexistujúce, no fascinujúce stavby, by určite bolo zaujímavé objednať si hamburger v jednom z týchto priestorov.

A takto vyzeral jej príspevok:

McDonald’s, ktorý upútal pozornosť Katrinky, má za sebou zaujímavý príbeh. Keď sa reťazec rýchleho občerstvenia snažil expandovať do mesta Freeport, narazil na problém spočívajúci v obmedzení výstavby budov v meste, pretože prísne úrady chceli, aby gigant rýchleho občerstvenia udržal estetiku oblasti. Zjednodušene povedané – žiadne zlaté oblúky a iné obmedzenia. Spoločnosť sa preto rozhodla pre dom zvaný Gore, ktorý postavil známy miestny obchodník William Gore okolo roku 1850. Mesto dalo reštaurácii povolenie užívať dané priestory a McDonald’s tam otvoril svoje brány v roku 1984. Budova si dodnes zachovala svoj štýl, ktorý Freeport opisuje ako „zmes gréckej obnovy a talianskej architektúry“.

A tu sú už ostatné skvosty:

 

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

 

 

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.