Zatiaľ čo väčšina ľudí si užíva Vianoce sledovaním filmov, jedením maškŕt či nakupovaním darčekov, iní venujú svoju energiu do vytvorenia svetových rekordov. Zoznam svetových rekordov v Guinnessovej knihe je skutočne dlhý, no my vám uvedieme tie najzaujímavejšie z nášho pohľadu. Všetky boli vytvorené v spojení s najkrajším obdobím roka, teda Vianocami.

Najstaršia modelka pózujúca pre vianočné číslo časopisu Playboy

V decembri 2009 žena menom Patricia Paay zlomila svetový rekord, keď pózovala pre holandské vydanie časopisu Playboy ako 60-ročná. Predtým ju rovnaký časopis nafotil dvakrát, a to v roku 1984 a 1996.

Najvyšší počet párov, ktoré sa pobozkali pod imelom

Americkej spoločnosti sa minulý rok podarilo dosiahnuť to, že vytvorili svetový rekord v počte párov, ktoré sa naraz pobozkali pod imelom. Celkový počet párov, ktoré sa tam vtedy stretli, predstavoval 480.

Najväčší počet ľudí, ktorí robili anjelov v snehu

Táto fotografia bola vytvorená v roku 2007 v Severnej Dakote. Celkom 8 692 ľudí naraz robilo anjelov v snehu, teda činnosť, ktorú obľubujú najmä deti. Zlomili tým svetový rekord.

Najväčšie zhromaždenie Santových škriatkov

V Thajsku sa rozhodli vytvoriť rekord v počte škriatkov. V roku 2014 sa oblieklo do kostýmov Santových pomocníkov 1762 ľudí.

Najmenšia vianočná pohľadnica

V roku 2017 vytvorili vedci zo Spojeného kráľovstva pomocou iónovových lúčov pohľadnicu o veľkosti 15×20 mikrometrov. Karta bola taká malá, že sa ju jej tvorcovia pokúšali vyfotografovať pod elektrónovým mikroskopom, ale stratila sa niekde v samotnom mikroskope.

Najdlhší zoznam prianí

V roku 2017 sa rozhodla spoločnosť Hyundai a kancelária cestovného ruchu z Číny spolupracovať na vytvorení svetového rekordu v najdlhšom zozname vianočných prianí. Jeho vytvorenie im trvalo 6 dní a obsahoval celkom 124 969 prianí. Vystavili ho v Mohe.

Najväčšia zbierka predmetov z animovaného filmu Predvianočná nočná mora

Tento veľmi dobre hodnotený vianočný filmový počin má vysoké hodnotenie aj množstvo fanúšikov, no ten najväčší fanúšik je William Wong z Číny. Je totiž známy tým, že vlastní najviac tématických predmetov z tohto filmu. Je ich celkom 2020 a zbierka obsahuje veci ako figúrky, šperky, vianočné ozdoby, oblečenie či dokonca držiak toaletného papiera.

Zdroj

Foto: Wikimedia, Pixabay

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.