V súčasnosti máme toľko možností, že už naozaj takmer každý dokáže vytvárať umenie. Príležitostí síce pribúda, no na druhej strane je stále ťažšie vytvárať niečo, čo by bolo vzrušujúce a niečim vyniklo. Tento umelec to však stále dokáže. Kreatívny riaditeľ z Atlanty a hviezda Instagramu – Stephen McMennamy je späť so svojimi novými surrealistickými fotografickými mash-upmi.

Jeho pokračujúca séria digitálnych koláží sa nazýva ComboPhoto a hneď uvidíte, že je to opäť raz veľmi výnimočný projekt. Vytvára fascinujúce koláže kombináciou 2 fotografií nesúvisiacich predmetov a hravých scén, pričom ich rozdeľuje na polovicu a umiestňuje vedľa seba. Zaujímavé je, že nepoužívajú obrázky, ale každú použitú fotografiu vytvára sám, takže niekedy môže trvať aj týždne, kým nájde presne to, čo mu sedí. „Nudil som sa, len som sa hral s aplikáciou koláží, nahrával obrázky. Všimol som si podobné tvary medzi balónom a hlavou mojej dcéry, skombinoval som ich a takto to všetko začalo,“ povedal chlapík o svojich začiatkoch. Musíme len dodať, že mal skvelý nápad, ktorý ešte lepšie zrealizoval.

A toto sú už jeho výsledky:

Zdroj

Foto: Boredpanda

 

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.