Pozrite si tieto pozoruhodné podzemné miesta, ktoré boli objavené

3200

Neustále pracujú archeológovia na objavení nových miest, predmetov alebo rôznych artefaktov. Niekoľko pozoruhodných vecí sa im už podarilo nájsť a odkryli sa už aj mestá, ktoré boli kedysi obývané. Pozrite si niektoré z veľmi vzácnych a čarovných nálezísk.

Podzemná rieka Puerto Princesa

Photo by wikimedia

Najdlhšia podzemná splavná rieka na svete sa nachádza na Filipínach pod ostrovom Palawan. Pred miliónmi rokov pretekala rieka cez jaskyne.

Greenbrier Bunker

V dôsledku studenej vojny sa prezident Eisenhower obával, že v priebehu potenciálnej jadrovej vojny bude viesť túto krajinu. Kvôli tomu dal postaviť pre celý kongres Greenbrier Bunker v prípade, že by došlo k útoku. Samozrejme, že nikdy nebol využitý a teraz slúži ako krásna spomienka na minulosť a je obľúbenou turistickou atrakciou.

Forestierove podzemné záhrady

Photo by wikimedia

Chcel uniknúť svojmu otcovi, a preto Baldassare Forestiere imigroval zo Sicílie do Spojených štátov ešte v roku 1901. Zakúpil 33 hektárov pôdy, začal kopať a vytvárať katakomby. Nie sú vôbec tmavé, ako by sa možno dalo očakávať, ale práve naopak, je tam  množstvo svetla potrebného na pestovanie stromov a rastlín.

Soľná baňa Turda

V Rumunsku, v meste Turda leží soľná baňa s rovnakým názvom. Bola objavená v 17. storočí a odvtedy slúžila na niekoľko vecí, vrátane továrne na syr a bunkru počas druhej svetovej vojny. Teraz je na tomto mieste podzemný zábavný park. Nájdete tam aj minigolf a ping-pongové stoly.

Coober Pedy

Photo by wikimedia

Je to podzemné mesto nachádzajúce sa priamo uprostred Austrálie, vzdialené tisíce kilometrov od hlavného mesta. Začalo sa stavať v roku 1917. Najprv sa tam konala najväčšia opálová operácia, no neskôr to prerástlo do veľkej komunity plnej bytov pre pracovníkov a ich rodiny, aby unikli veľmi vysokým teplotám.

Horský bunker Cheyenne 

Photo by wikimedia

Cheyenne Mountain Bunker je podzemným miestom a výsledkom spoločného úsilia Spojených štátov a Kanady, aby ubránili ich vzdušný priestor v prípade jadrového útoku. Vyhĺbili horu a postavili tento masívny bunker v šesťdesiatych rokoch.

Metro Mayakovskaya

Photo by wikimedia

Je to najvýznamnejšie architektonické metro v Moskve. Bolo postavené v roku 1935. Nádherné nástenné maľby a klenuté chodníky sú dôkazom ruskej architektúry a dizajnu. Pôvodne bolo postavené pre ruských pracovníkov.

Củ Chi tunely

Photo by wikimedia

Boli postavené počas vojny vo Vietname. Sú to rozsiahle prepojené tunely, ktoré sa tiahnu desiatky tisíc kilometrov. Viet Cong používal tunely na svoje vojnové taktiky. Američania a Vietnamci často posielali svojich vojakovm známych ako „tunelové krysy“, aby ich preskúmali.

Churchillová vojenská miestnosť

Photo by wikimedia

Počas druhej svetovej vojny Churchill, jeho kabinet a zvyšok zamestnancov neúnavne pracovali na plánovaní a stratégii svojej cesty k víťazstvu. Aby to mohli robiť v bezpečnom prostredí, vytvorili bunker pre celú svoju prevádzku. Dnes je z tohto miesta múzeum s množstvom pôvodných predmetov a objektov tej doby.

Podzemná jaskyňa Suite

Photo by wikimedia

Verte tomu alebo nie, hlboko v Grand Canyone sa nachádzajú jedne z najhlbších, najtemnejších a najtichších motelových izieb na svete. Motelová izba je postavená v stenách jaskyne, ktoré sú staré viac ako 65 miliónov rokov. Jaskyňa má nulovú vlhkosť a je kompletne zariadená všetkým, čo by ste mohli potrebovať.

Mauzóleum prvého Qinského cisára

Photo by wikimedia

V severnej časti Lishanských hôr je hrob prvého cisára, ktorý zjednotil Čínu, cisára Qinshihuang. Je to neuveriteľný nález. Začal sa stavať v roku 264 pred n.l., zamestnával pracovníkov z celej krajiny, ktorí pracovali na podzemnom meste. Hrob je plný terakotových vojenských sôch. Je to najväčšia hrobka v čínskej histórii.

Zdroj: list25

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

1 Komentár
Najhodnotnejšie
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
anoňym
21. apríla 2018 21:29

Celkom zaujímavý článok,len Wikipedia tvrdí že tunely Cu Chi merajú 120 Km zatiaľ čo tu sa tvrdí že „sa tiahnu desiatky tisíc kilometrov“ :D :D :D