Keď sa objavia pozoruhodné črty moderného inžinierstva, ktoré možno vidieť v ohromujúcich mrakodrapoch, niekedy len s úžasom pozeráme. Každým rokom je k dispozícii novšia a špičkovejšia konštrukcia, ktorá bola možno pár rokov či mesiacov dozadu nepredstaviteľná. Pozrite si teraz tieto úchvatné mrakodrapy.

Evolution Tower, Rusko:

Jeho výška predstavuje takmer 250 metrov a v roku 2015 sa umiestnil na druhom mieste rebríčka najlepších mrakodrapov na svete.

Agora Tower, Taipei City, Taiwan:

Táto ekologická veža v Taiwane je jedna z najväčších obytných budov v krajine. Architekt Vincent Callebaut s týmto projektom zvíťazil pre výnimočný dizajn.

Lakhta Center, Petrohrad, Rusko:

S výškou 462 metrov je to najvyššia budova v Rusku i celej Európe. Je to taktiež najsevernejší mrakodrap sveta, zároveň drží rekord ako najvyššia súvisle liata betónová budova.

W350, Tokio, Japonsko:

Táto veža síce bude hotová až v roku 2041, no pôjde o najvyšší drevený mrakodrap na svete.

Dynamic Tower, Dubaj, Spojené arabské emiráty:

V tomto prípade ide o revolučnú budovu, ktorá je zas jedinečná v tom, že každý deň ju môžu obyvatelia akoby vidieť inak, čiže sa zdá, akoby sa neustále menila.

Grand Lisboa, Macau, Čína:

Ikonický mrakodrap je skutočne jedinečný v exteriéri aj v interiéri. Vyznačuje sa najmä svojou odvážnou a očarujúcou neviazanosťou, ktorá symbolizuje moderné Macao. 

Moscow State University, Moskva, Rusko:

Bohatá história tejto budovy siaha až do roku 1755, odkedy je známa ako Lomonosovská univerzita a ide o najvyššiu vzdelávaciu budovu sveta. Je zároveň najstaršou a najznámejšou ruskou univerzitou – jej absolventmi sú dokonca aj známi vedci a nositelia Nobelovej ceny.

The Big Bend, New York, USA:

Tento 4 000 m dlhý klenutý mrakodrap by sa stal najdlhšou budovou na svete, ak by bol postavený. Za zmienku však určite stojí. 

Al Noor Tower, Casablanca, Maroko:

Po dokončení to bude najvyššia budova na celom africkom kontinente.

Kingdom Center, Rijád, Saudská Arábia:

Tretia najvyššia budova sveta s veľkou dierou na vrchole, ktorá neustále mení farby.

Q1, Gold Coast, Austrália:

Jedná sa o šiestu najvyššiu obytnú vežu na svete, no vôbec najvyššiu v Austrálii a na celej južnej pologuli. 

 

 

Zdroj

Foto: Brightside

 

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.