Keď sa nedávna erupcia sopky na Islande ukázala byť v podstate neškodná, začalo sa niečo, čo by nikto nečakal. Sopka sa stala obrovskou atrakciou a začali k nej prúdiť obrovské davy turistov, a to každý deň.

Foto od youtube

Ak sa však pozrieme na zábery, tak sa nie je čomu čudovať. Sopka totiž turistom poskytla úchvatné prírodné divadlo. Fagradalsfjall si užili tisíce ľudí, ktorí niekedy ani nemali kde zaparkovať auto, resp. museli ísť k sopke peši aj niekoľko kilometrov, pretože tam prúdili tisíce ľudí. A medzi nimi boli aj Donald Boyd a Frank Nieuwenhuis, teda dvojica fotografov, ktorí dokázali natočiť tie najlepšie momenty.

Podarilo sa im natočiť a spojiť do jedného videa celé toto prírodné divadlo a pretvoriť to do krátkeho „filmu“, ktorý nazvali ako Sopka pre ľudí. Tu však už nie sú potrebné ďalšie vety, preto si pozrite video, v ktorom je všetko spracované.

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.