Na svete je asi 18 000 druhov vtákov, no určite nepoznáte všetkých, to sa zrejme ani nedá. Nuž a dnes vám jedného z takých málo známych predstavíme. Ide o vtáka, ktorý sa nazýva Lyska a tá je unikátny svojimi nohami.

Lyska je stredne veľký vták, ktorý pripomína tak trochu sliepku a aj kačicu. Je to vodný tvor a väčšinu svojho času trávi vo vode, najradšej plávaním. Existuje viac druhov lysiek, a to euroázijské, americké, andské a dokonca havajské. No všetky majú jednu spoločnú vec, ktorá ich spája, pretože je rovnaká u všetkých druhov, sú to práve ich nohy. Sú žltkastej alebo oranžovej farby a majú dlhé sivé prsty.

Nuž, ale ich vzhľad si najlepšie vychutnáte na fotografiách, tak teda poďme na to:

Coot - Fulica atra

 

 

 

 

Zdroj

Foto: Brightside

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.