Dávajte si pozor na to, čo robíte. Vždy si preverte, či to čo idete urobiť nie je príliš riskantné alebo veľmi nebezpečné. Tento príbeh vám ukáže, že niektorí ľudia sú naozaj všímaví a dokážu predísť hroznému osudu.

Vďaka zásahu zamestnankyne spoločnosti American Airlines boli dve dospievajúce dievčatá zachránené od takmer istého osudu, ktorý by ich čakal, ak by táto zamestnankyňa nezasiahla. Stali by sa totiž obeťami obchodovania s ľuďmi.

american airlines fotografia
Foto od oliver.holzbauer

Pracovníčka leteckej spoločnosti – Denice Miracle si hneď všimla, že sa niečo deje, keď 15-ročná a 17-ročná dievčina prišli k pultu na medzinárodnom letisku Sacramento v Kalifornii so svojimi letenkami.

Dievčatá cestovali same len s niekoľkými malými kuframi. Okrem toho, že nemali žiadne identifikačné údaje, mali letenky do 1. triedy a cestovali do New Yorku. Tieto letenky boli zakúpené s podvodnou kreditnou kartou.

Namiesto toho, aby dovolili dievčatám nastúpiť do lietadla a odísť, Miracle sa to zdalo podozrivé a okamžite zavolala políciu.

Policajti neskôr zistili, že dievčatá boli kontaktované na Instagrame mužom s menom „Drey“, ktorý im ponúkol 2 000 dolárov, aby mohli odletieť do New Yorku na modelingový koncert. Dievčatá o tomto výlete nepovedali svojim rodičom. Keď zistili, že lístky sú jednosmerné, boli šokované.

Dievčatá sa neskôr spojili so svojimi rodičmi a Miracle – ktorej meno znamená v preklade zázrak – teraz oslavujú ako hrdinku.

Zdroj: goodnewsnetwork

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.