Pravidla 2 hodín sa držal Einstein a tu je postup, ako ho môžete začať praktizovať aj vy

9361

V súčasnosti niektorí ľudia považujú čas strávený nerobením nič za neproduktívny, ale skúsenosť veľkých ľudí a štúdií dokazuje opak. Albert Einstein rád sníval a predstavoval si surfovanie po svetelnej vlne, no pre neho sa táto vlna javila zamrznutá, čo ho nakoniec viedlo k vytvoreniu slávnej teórie relativity. Charles Darwin tiež praktizoval túto metódu a použil takzvanú „myšlienkovú cestu“ na ponorenie sa do vlastných myšlienok a reflexie.

Einstein prišiel s myšlienkovými pokusmi

1 56

 

Albert Einstein mal veľa myšlienkových experimentov. Napríklad pre svoju všeobecnú teóriu relativity uskutočnil imaginárne experimenty. Jeho najslávnejšie teórie, ktoré položili základy modernej fyziky, boli len časťou jeho fantázie. Aj my si môžeme vziať z Einsteina príklad a vykonávať experimenty v našich vlastných hlavách, napríklad si predstavte všetky možnosti a výsledky určitej situácie a opýtajte sa sami seba: „Ak to urobím, čo sa stane?“

Blúdenie vlastnej mysle

Venujte viac času tomu, aby ste premýšľali a analyzovali svoj život, aby ste pochopili či ste so svojimi cieľmi spokojní a určte si svoje budúce plány. Nebojte sa snívať. Podľa Fiony Kerrovej z University of Adelaide môžete byť produktívnejší, keď ste nútení zaoberať sa neštandardnými situáciami alebo vymýšľate kreatívne nápady.

Pýtajte sa sami seba

2 54

Pre niektorých ľudí sa zdá, že trávenie 2 hodín na Facebooku je normálne, zatiaľ čo stráviť 2 hodiny denne zamyslením sa je príliš veľa. Tak to však nie je. Sem tam si môžete vziať pero a zápisník a odpovedať na niekoľko otázok, ako napríklad: „Aké ciele som dosiahol alebo som nedosiahol? Môžem urýchliť proces dosahovania svojich cieľov? Som inšpirovaný? Kde sa vidím v nasledujúcich 6 mesiacoch?“

Vydajte sa na prechádzku a užite si prírodu

Samotná prechádzka v parku či lese je skvelý spôsob, ako dôkladne premýšľať o veciach, na ktoré zvyčajne nemáte čas. Podľa prieskumu je trávenie času v prírode tiež skvelé pre duševné zdravie človeka, zvyšuje kreativitu a podporuje riešenie problémov.

Píšte si

3 44

Písanie má skutočne veľmi dobré terapeutické účinky. Je to vynikajúci nástroj na introspekciu, pretože môžete pozorovať svoje vlastné myšlienky a pocity (ako rozprávač aj poslucháč) a pozerať sa na minulosť i budúcnosť. Výskum ukázal, že zapisovanie myšlienok o vzdialenej budúcnosti je veľmi užitočné. Môže vás to totiž prinútiť presne vedieť čo je potrebné urobiť, aby ste dosiahli svoje ciele a držali sa ich.

2 hodiny týždenne je dobrá investícia

Novinárka Zat Rana uskutočnila experiment, ktorý sa týkal dvojhodinového pravidla, a to na základe zvykov úspešných vedcov a filozofov, napríklad aj Einsteina. Každý týždeň strávila 2 hodiny obyčajným uvažovaním. Neskôr povedala, že to pomohlo jej mysli. A určite je to lepšia investícia do seba samého ako surfovanie po sociálnych sieťach.

 

 

Zdroj

Foto: Brightside

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre