Pre bežných ľudí je ovocie a zelenina niečo, čo je určené výlučne na konzumáciu. Pre japonskú umelkyňu Tomoko Sata sú to však plátna pripravené na tvorbu jej jemného umenia.

Táto žena navštívila Thajsko už v roku 2004 a zamilovala sa do tradičného thajského rezbárskeho remesla. Naučila sa toto remeslo, vrátila sa do Kjóta a od spracovania dreva prešla k vyrezávaniu ovocia a zeleniny. Tomoko dnes mení bežné jedlá na krásne jedlé umelecké diela. Nádherné ozdoby, symetrické vzory, tvary mimo tohto sveta, všetky vytvorené ručne, odhaľujú neuveriteľnú zručnosť a jedinečný talent tejto ženy. A určite by vám bolo ľúto niečo z toho zjesť, nech je to akokoľvek lahodné.

Ako to vyzerá si už pozrite na fotografiách:

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

 

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.