Používateľ Redditu sa podelil o svoju strašidelnú skúsenosť s tým, ako sa zobudil uprostred vlastnej operácie. Nemalo ísť pritom o dlhý zákrok, aj keď pravdou je, že došlo až k 75% kolapsu pľúc a bol v život ohrozujúcej situácii. Lekári boli nútení konať veľmi rýchlo. Operovať však začali rovno na pohotovosti a nie na operačnej sále. 

Foto od Pixabay/Ilustračné

Chirurgický zákrok, ktorý mal spočívať v zavedení trubice do pľúc, trval namiesto bežných 10 minút až 45 a navyše sa chlapík počas zákroku prebral a nie raz. Dokonca zvažoval aj podanie žaloby, no napokon sa tohto nápadu vzdal. Viac o celom nepríjemnom zážitku už napísal samotný pacient a viac sa teda dočítate nižšie. 

„Zobudil som sa, zdvihol hlavu, pozrel som dole a videl som všetky tie svorky v mojom hrudníku. Chirurg s krvavými rukami po mojej pravici a lekár po ľavici. Okrem toho bolo pri mne ďalších asi 5 ľudí, určite zdravotné sestry a ďalší, ktorí pomáhali pri operácii. Keď ma chirurg zbadal, nachvíľu zastavil, otočil sa ku kolegom a povedal: nedali sme mu dostatok ketamínu. Pamätám si najmä zdravotnú sestru, ktorá sa na mňa pozerala akoby videla ducha. Ketamín navyše nie je anestetikum, ale sedatívum a halucinogén. Po minúte či dvoch som znovu odpadol, zrejme z tej bolesti. Pamätám si na veľa okamihov zo zákroku a stále zle spím, keď si na to spomeniem.“

 

Foto od Wikimedia

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.