Alkohol je metlou ľudstva. Aj takto by sa dal charakterizovať tento nápoj. Mnoho ľudí alkoholu holduje aj viac, ako by možno bolo vhodné. Či už ho konzumujete, alebo nie, prečítajte si o ňom tieto zaujímavosti.

alcohol fotografia
Foto od SqueakyMarmot

Fakt č. 1: V skutočnosti poznáme až 13 minerálov, ktoré sú potrebné pre naše telo, no telo si ich nedokáže vytvoriť samo. A prekvapivo ich nájdete v alkohole.

Fakt č. 2: Ak by ľudia prestali piť a fajčiť, znížili by výskyt rakoviny až o 30% prípadov.

Fakt č. 3: V prípade, že vaše telo obsahuje viac tuku ako svalov, je väčšia pravdepodobnosť, že sa skôr opijete. A to preto, že svaly absorbujú alkohol a ten sa pomalšie dostáva do mozgu.

Fakt č. 4: Fľaša šampanského obsahuje 49 miliónov bubliniek a jedna fľaša vína je vyrobená zo 600 bobúľ hrozna.

Fakt č. 5: Vedeli ste, že takmer všetky ovocia a zeleniny obsahujú alkohol? Avšak, len vo veľmi malom množstve.

Fakt č. 6: Na svete zomrie kvôli alkoholu každých 10 sekúnd jeden človek.

Fakt č. 7: Takmer všetci egyptskí faraónovia mali nadváhu alebo obezitu a to kvôli nezdravej strave a taktiež požívaniu alkoholu.

Fakt č. 8: Amsterdam podporuje alkoholikov. Za vyčistenie ulíc im za deň zaplatí 5 plechovkami piva, 10€ a tabakom.

Fakt č. 9: V Rusku kvôli alkoholu zomrie každý rok 500 000 ľudí.

Fakt č. 10: Do roku 2013 sa v Rusku pivo nepovažovalo za alkohol.

Fakt č. 11: Medzi Štokholmom, Švédskom a Helsinkami jazdí výletná loď len preto, aby si tam mohli ľudia kúpiť lacný alkohol.

Fakt č. 12: Sigmund Freud odporúčal na liečbu depresie, alkoholizmu a morfínu kokaín.

Fakt č. 13: 31% rockových hviezd zomrelo kvôli užívaniu drog alebo alkoholu.

Fakt č. 14: Alexander veľký raz vyhlásil súťaž v pití alkoholu medzi svojimi vojakmi. Keď súťaž skončila, 42 ľudí zomrelo v dôsledku otravy alkoholom.

Fakt č. 15: Asi 50% Aziatov má problém so strávením alkoholu v dôsledku chýbajúceho pečeňového enzýmu, ktorý je potrebný na jeho spracovanie.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.