Viete o tom? Pravidelné cvičenie pomáha v udržiavaní vášho dobrého života! Sú o tom relevantné dôkazy, netárame len tak do vetra… Čo predstavuje cvičenie v našom, športovom ponímaní? V podstate môže byť cvičením akýkoľvek pohyb, ktorý vyžaduje prácu svalov a spotrebúva energiu. Vykonávame ho opakovane, tým vytvárame podnet pre pozitívne zmeny v organizme. Samozrejmosťou by malo byť to, že vyberieme tie správne cvičenia práve pre vás, následne ich prevádzame korektnou technikou.

benefity cvicenia

Prečo cvičiť?  Nie je to len o chudnutí

Trošku motivácie! Nech ste začiatočník alebo pokročilý cvičenec, určite pre vás bude motivujúce to, ako pozitívne môže cvičenie vplývať na vaše zdravie!

1. Pravidelné cvičenie vás udrží v dobrej nálade, zníži pocity depresie a možnej úzkosti 1.

2. Niektoré zo štúdií evidentne preukázali, že pohybová aktivita má významnú úlohu v procese chudnutia a je efektívnou prevenciou voči obezite 2 !

chudnutie

3. V prípade, že sa vám podarí udržať v hre až do vašej jesene života, pravidelné cvičenie zníži možnosť úbytku svalovej hmoty a a sily 3.

4. Nedostatok pravidelnej pohybovej aktivity je častou príčinou závažných ochorení – hýbete sa dostatočne často 4.

5. Ak sa o seba staráte a zaujíma vás váš vzhľad, nemala by vám uniknúť informácia o tom, že pravidelné športovanie, cvičenie, pomáha stimulovať prekrvenie buniek kože a tým môže dôjsť k redukcii prejavov starnutia kože 5.

sport photo

6. Pohyb a šport, cvičenie ako také, je významné z hľadiska udržania mentálneho zdravia. Vedzte, že pravidelný pohyb môže znížiť riziko Alzheimerovej choroby, schizofrénie, udržať vás psychicky a mentálne v pohode 6.

7. V dnešnej dobe je téma pravidelného a dostatočného odpočinku stále viac aktuálna… Viete skutočne oddychovať? Ak budete pravidelne cvičiť, môže sa to pozitívnym smerom prejaviť na kvalite vášho spánku a schopnosti odpočinúť si 7.

sleep photo

8. Chronická bolesť? Je riešením konzumácia, užívanie rôznych farmaceutík? Farmabiznis napreduje ako nikdy predtým, poďme ho spoločne trošku zabrzdiť! Ako? Správnym cvičením! Optimálne cvičenie môže zefektívniť váš duel s bolesťou a dokonca nakloniť misky váh na vašu stranu! Nie ste si istý tým aké cvičenia vybrať? Vyhľadajte odbornú pomoc (tréner alebo fyzioterapeut) 8.

9. Sex a cvičenie. Diskutovaná téma, ktorá nemusí byť tabu. Cvičenie totiž podľa mnohých podporuje váš sexuálny výkon a pôžitok, pomôže vám s častejším praktizovaním tohto koníčka 9.

kliky

10. Dostatok alebo nedostatok energie? Do ktorej kategórie sa zaradíte? Začnite cvičiť! V jednej zo šesťtýždňových štúdií s 36 dospelými osobami priniesla poznatok o tom, že v prípade pravidelného cvičenia došlo k významnému zmierneniu vnímania únavy u týchto osôb, ktoré inak pociťovali neústupný pocit únavy 10.

 

Ako vzdorovať pokušeniam a docieliť pravidelnosť?

beh

  • Tréningový denník – toto je silný nástroj pre zaznamenávanie a monitorovanie vášho progresu! Zapisujte si všetky potrebné parametre tréningu, plánujte, tešte sa na tréningové výzvy! Prekonanie starých čísel a osobných rekordov vie dodať poriadnu dávku motivácie a chuti do cvičenia. Tak vám to vie vydržať naozaj dlho!
  • Tréning je rutina – nech sa deje čokoľvek, bude prioritou. Lebo nám pomáha v udržaní zdravia a spokojného života. Nebudeme ho umiestňovať pod iné pôžitky nafúknuté našimi emóciami, pravidelnosť je predsa v podstate synonymum produktivity!
  • Komunita – Spoločné záujmy ľudí spájajú, pomáhajú v udržaní pozitívneho postoja k rôznym činnostiam, šport nevynímajúc. Nahovorte kolegov na spoločný tréning večer po práci, choďte s vašim frajerom večer plávať, napíšte svojmu starému tréningovému parťákovi, že vás to zase chytilo. Možno vám odpovie a vy zaznamenáte ďalší progres, opäť na tej správnej ceste! My veríme, že už bez nechcených odbočiek.

 

Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.