Telefóny sa stali neoddeliteľnou súčasťou našich životov. Používame ich na extrémne veľa úloh, ako je napríklad hľadanie práce, informácií alebo jednoduché surfovanie po internete. V skutočnosti sa väčšine ľudí zdá, že život sa úplne zastaví, ak sa náhodou telefón pokazí. A nastavenie budíka je taktiež jednou z funkcií, ktorú mobil ponúka a ktorú ľudia využívajú na budenie už azda viac ako bežné budíky. Nuž, ale prečo by ste to nemali robiť sa práve teraz dozviete.

Smartfón zhoršuje kvalitu spánku

Je to preto, že pred spaním si ľudia často prezerajú sociálne siete či iné obľúbené internetové stránky a veľakrát aj dokončujú úlohy na telefónoch dlho do noci. Nielenže si tým krátite čas na spánok, ale modré svetlo z telefónu môže ovplyvniť kvalitu spánku a viesť k rôznym poruchám.

Ráno môže mobil naručiť vašu rutinu

Akonáhle zoberiete telefón do rúk, automaticky začnete kontrolovať e-maily či iné správy. A to vám samozrejme zaberie oveľa viac času, ako ste pôvodne plánovali. Kvôli smartfónu napokon stratíte drahocenný čas, ktorý ste mohli investovať do udržania si dobrej kondícii či iných zmysluplných činností.

Ťažšie ho počuť

Pretože väčšina telefónov nie je taká hlasná ako klasický budík, tak zvonenie môžete pomerne ľahko prepočuť. Všetci sme navyše zvyknutí na zvuky, ktoré vydávajú naše telefóny počas dňa, takže budík zvoniaci na telefóne vás nie vždy dokáže zobudiť z hlbokého spánku.

Batéria sa môže vybiť

Budíky na smartfónoch nebudú fungovať, keď sa vám batéria úplne vybije, takže ak nechcete prísť neskoro na dôležitú schôdzku, radšej použite klasický budík. Aj keď sa vždy snažíte, aby bola batéria neustále nabitá, nemusíte si vždy pred spaním, že je takmer úplne vybitá resp. zabudnete dať telefón do nabíjačky a je na svete problém.

 

 

 

Zdroj

Foto: Brightside

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.