Či už je to váš kamarát, brat alebo priateľ – všetci poznáme takého človeka, ktorý je zlým poslucháčom. A nie, nie nie je to vždy preto, že by ich nudilo to, čo hovoríte. Existujú štúdie, ktoré ukazujú skutočne dôvody prečo je väčšina mužov zlými poslucháčmi. Zdá sa, že mužský mozog jednoducho počuje ženský hlas inak, no zvyšok sa dočítate nižšie.

Ženské hlasy spôsobujú to, že mužský mozog musí pracovať tvrdšie

Jedna štúdia ukázala, že muži reagujú na ženské hlasy odlišne. Mužské pohlavie vyvíja menšiu aktivitu v niektorých častiach mozgu, keď hovoria iní muži. Pravda je teda taká, že mužský mozog sa musí snažiť viac dešifrovať a pochopiť to, čo hovoria ženy. To znamená, že pre mužov môže byť ťažšie pochopiť význam a emócie toho, čo vysloví práve nežnejšie pohlavie.

Hlasy žien sú menej autoritatívne

Zistilo sa, že veľkosť ženských hlasiviek a hrtana je dôležitá, pretože ľudia s vyššie položeným hlasom sa berú menej vážne. Štúdia nám v skutočnosti hovorí, že dôverujeme ľuďom s nižšie položeným hlasom viac a že im dávame prednosť vo vedúcich rolách. To je jeden z dôvodov, prečo muži nepočúvajú ženy tak, ako by si ženy priali.

Ženské hlasy sú komplexnejšie

Rozdiel medzi ženským a mužským hlasom je rozhodujúci. Keď ženy hovoria, používajú oveľa viac zvukov ako muži a majú tendenciu rozprávať melodickejšie. Tieto 2 faktory môžu spôsobovať, že pre mužov bude zložité rýchlo pochopiť, čo ženy hovoria, pretože je treba toho viac dešifrovať.

Bonus: to, že ženy hovoria viac ja len mýtus

Stereotyp, že ženy hovoria viac ako muži, je podľa výskumov iba mýtus. V skutočnosti sa zdá, že muži a ženy hovoria zhruba rovnako a kontext je rovnako dôležitý. Výskum ukázal, že za určitých okolností hovorili muži viac ako ženy a v iných prípadoch zas ženy viac ako muži. 

Zdroj

Foto: Brightside

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.