Je tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, prečo má Pentagón dvakrát toľko kúpeľní, ako je potrebné a tiež aj to, ktorá krajina ako jediná protestovala proti anexii Rakúska nacistickým Nemeckom.

 

,,V prieskume o láske a financiách, ktorý uskutočnili Money and SurveyMonkey, 78% opýtaných účastníkov uviedlo, že si myslia, že muži by mali platiť na prvom rande. Zo 4 447 účastníkov 20 percent nesúhlasilo, zatiaľ čo 2 percentá odmietli odpovedať. Celkovo boli ženy v tejto veci o niečo menej jednotné. Kým 85% mužov súhlasilo s tým, že platiť by mali oni, u žien s tým súhlasilo len 72%.“

,,Postavenie Pentagónu počas sedemnástich búrlivých mesiacov počas druhej svetovej vojny je jedným z veľkých stavebných počinov v americkej histórii, ktorý zahŕňal obrovskú mobilizáciu pracovnej sily, zdrojov a mysle. Brigádny generál Brehon B. Somervell v prekvapivo krátkom čase vytvoril a vybudoval inštitúciu, ktorá sa radí k Bielemu domu, Vatikánu a hŕstke ďalších štruktúr ako symboly uznávané po celom svete.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.