Aj to, že nemáte priateľov vám môže poskytnúť niekoľko výhod. Je nám síce jasné, že väčšine ľudí sa žije lepšie s priateľmi, no nie všetci sú takí a napokon aj život bez kamarátov prináša svetlé stránky. Nový výskum ukázal, že nebyť spoločensky, resp. časté trávenie voľného času osamote prináša viac výhod ako by ste si mohli myslieť.

Zvýšenie kreativity

Častá interakcia s inými ľuďmi môže rozptýliť vaše myšlienky a tiež zabrániť vzniku novým nápadom. Možno povedať, že čas je ten, ktorý podporí vašu kreativitu a fantáziu. Ak trávite veľa času osamote, tak to taktiež pomáha lepšie sa sústrediť a vytesniť vedľajšie vplyvy.

Pomáha to vidieť veci inak

Trávenie voľného času s priateľmi odkryje vaše vlastnosti. No niekedy dochádza aj k tomu, že začnete v niečom kopírovať toho druhého. A môže to napokon dopadnúť až tak, že stratíte vlastný nadhľad a podľahnete priateľom, teda nebudete vidieť veci z vlastnej perspektívy. Ak ste teda viac sám so sebou, tak vám to umožní vidieť veci podľa seba a zažiť tak, ako to sami cítite.

Priateľstvo nasilu nie je prospešné

Môžete cítiť tlak na vytváranie priateľstiev aj s ľuďmi, s ktorými nemáte veľa spoločného a ktorým nezáleží na vašich záujmoch či potrebách. Aj takzvaná nútená socializácia môže byť veľmi negatívna a na konci dňa vám to nič dobré neprinesie.

Dobre vyvinutý „zmysel pre seba“ pomáha robiť lepšie rozhodnutia

Nedostatok času tráveného osamote, teda čas, ktorý netrávite sám so sebou môže spôsobiť to, že nebudete presne vedieť čo v živote chcete. A napokon to môže mať aj taký vplyv, že budete mať ťažkosti, ak sa budete mať rozhodnúť podľa seba.

Zdroj

Foto: Brightside

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.