A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, prečo nemecká diaľnica nemá žiadne rýchlostné obmedzenia a tiež aj to, kedy bolo vynájdené prvé prúdové lietadlo.

 

,,Lacoste je francúzska odevná spoločnosť založená v Troyes vo Francúzsku v roku 1933 francúzskym tenistom René Lacostem. Lacoste bol prvýkrát uvedený na trh ako tenisová značka, ktorá do tohto športu zaviedla polokošele s krátkym rukávom. Čoskoro potom boli polokošele navrhnuté aj na golf a plachtenie. Obrovskou súčasťou značky Lacoste je slávne logo krokodíla. Mnoho ľudí však nevie, ako sa krokodíl stal takou ikonickou súčasťou špičkovej značky. Prečo je teda logo Lacoste krokodíl? Krátka odpoveď pre vás je, že to bola Reného prezývka.“

,,Heinkel He 178 bolo prvé lietadlo na svete, ktoré lietalo s prúdovým motorom, a prvé praktické prúdové lietadlo. Postavil ho súkromný podnik nemeckej spoločnosti Heinkel v súlade s dôrazom riaditeľa Ernsta Heinkela, ktorý dbal na vývoj technológie pre vysokorýchlostné lety. Prvýkrát vzlietlo 27. augusta 1939 a pilotoval ho Erich Warsitz.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.