Možno ste netušili, že vaše uteráky obsahujú baktérie a nie je ich práve málo. Teraz to už však viete. A keďže je v nich mnoho baktérii, tak by ste si nimi nemali utierať tvár. Aj keď utieranie tváre uterákom sa môže zdať ako tá najlogickejšia vec, tak my vám dnes dáme 5 dôvodov prečo to nerobiť. V skutočnosti vám to totiž môže spôsobiť viac škody ako úžitku. 

Môžete dostať akné

Sušenie tváre tým istým uterákom ako si utierate telo nie je dobrým nápadom, pretože by ste ju tým mohli poškodiť. Uteráky sú vďačným miestom pre baktérie a keďže ich skladujete v kúpeľni, kde je vlhký vzduch, tak je to ideálne prostredie pre ich šírenie. A tým, že si utriete tvár, tak ich prenesiete na vlastnú pokožku, čo môže viesť k vzniku akné alebo upchatiu pórov. Aj keď používate rozdielny uterák na telo a tvár, aj napriek tomu hrozí nebezpečenstvo, pretože ho pravdepodobne neperiete každý deň. 

Pokožka starne rýchlejšie

Uteráky zvyknú byť veľmi drsné pre tvár a môžu spôsobiť dokonca aj to, že u seba spozorujete vrásky skôr alebo bude pokožka náchylnejšia na rôzne infekcie. 

Nižšia účinnosť krémov

Aj keď sa vám sušenie tváre javí ako normálna vec, tak v skutočnosti tým neumožňujete krémom využiť z nich maximum. Ak necháte krémy pôsobiť tak, ako majú, tak to umožní produktom zadržať vlhkosť, ktorú pokožka potrebuje, aby vyzerala mladistvo a žiarivo.

Dráždia pokožku

Zvlášť ak máte citlivú pokožku, tak sušenie tváre uterákom nie je ani zďaleka tou najlepšou voľbou, práve naopak. Väčšina materiálov, z ktorého sú uteráky vyrobené totiž môžu byť pre pokožku príliš drsné a môžu spôsobiť jej začervenanie a podráždenie.

Mastia pokožku

Môže to síce znieť rozporuplne, no pravdou je, že sušenie pokožky ju môže zároveň viac mastiť. Uteráky totiž zbavujú tvár prírodných olejov, ktoré sú potrebné, aby zostala zdravá. Mazové žľazy pod povrchom tak musia produkovať viac oleja, aby vyrovnali suchosť, čo bude mať v konečnom dôsledku za následok mastnú pokožku. 

Zdroj

Foto: Brightside

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.