Na prvý pohľad sa to zdá ako maličkosť, no niekedy stačí aj tá a vy budete odrazu zaspávať oveľa ľahšie a tiež rýchlejšie. Problém so zaspávaním osamote poznajú napríklad ľudia, ktorí trpia úzkosťou. Aj keď zvyk niečo objímať pred spaním možno spájať so spánkovou polohou plodu od detstva, tak v skutočnosti vôbec nejde o to. Či už je to len obyčajná plyšová hračka alebo mäkký vankúš, všetko sú to dôležité vecí, ktoré sú pri zaspávaní dôležité. Prečo je tomu tak sa dozviete.

Zmierňuje to vaše chrápanie alebo spánkovú apneu

, Prečo sa zaspáva oveľa ťažšie, keď nemáte koho alebo čo objímať?

Spánková apnea je porucha spánku, pri ktorej dýchanie človeka nie je také plynulé, ako by malo byť. Takto ste v skutočnosti pravidelne rušení. Výsledkom je napokon to, že sa neustále prebúdzate počas noci a máte pocit rannej únavy či celodennej ospalosti. Váš návyk objímania vankúšov má totiž fyzickú výhodu v redukcii tejto poruchy spánku. Vankúš dokáže podporiť celé vaše telo a väčšinou vás “prinúti” spať na boku, čím predídete aj chrápaniu.

Nechcete sa cítiť osamelí

, Prečo sa zaspáva oveľa ťažšie, keď nemáte koho alebo čo objímať?

Niektorí tvrdia, že keď niečo objímajú, tak majú pocit, akoby sa s niekým maznali. Nie sú všetci plyšové medvedíky, ale keď ste úplne sami a v podstate vás už unavuje, že to tak je, tak veľmi pomôže chytiť sa niečoho. A niekedy skutočne postačí len obyčajný vankúš.

Silné puto

, Prečo sa zaspáva oveľa ťažšie, keď nemáte koho alebo čo objímať?

Objatie vankúša vám poskytne emočné pohodlie počas spánku. Ľudia, ktorí spia v tejto polohe sú vlastne väčšinou jednými z tých, ktorí si vážia silné puto vo vzťahoch, najmä v rámci rodiny. Sú tiež veľmi nápomocní a milujú urobiť čokoľvek pre ľudí, ktorých milujú a o ktorých sa starajú.

Počas spánku zvyknete niekoho alebo niečo objímať

, Prečo sa zaspáva oveľa ťažšie, keď nemáte koho alebo čo objímať?

Ak ste si už v určitom okamihu vytvorili rutinu, pretože funguje, napríklad vstávanie v rovnakom čase alebo rovnaká ranná a večerná rutina, ste vlastne zameraní na opakovanie tej istej činnosti v pravidelných intervaloch. A podobná rutina je aj to, keď každú noc pred spaním niečo objímete.

Túžite po objatí, keď útočí úzkosť

, Prečo sa zaspáva oveľa ťažšie, keď nemáte koho alebo čo objímať?

Úzkosť jednoznačne dokáže sťažiť spánok. A ak máte práve takéto nepríjemné obdobie, tak je vždy dobré urobiť si zo svojej postele pohodlnú zónu. Dokáže to totiž veľmi ľahko zmierniť pocit úzkosti.

 

 

 

Zdroj

Foto: Brightside

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.