Ak chcete mať zdravú a čistú pleť, vyžaduje si to aj dostatočnú starostlivosť, ktorá zaberie istý čas. A aký rituál využívajú Japonci, aby mali čo najčistejšiu pleť sa už dočítate nižšie. Táto ich technika trvá 10 minút a má 3 hlavné kroky, ktoré je potrebné dodržať. Vďaka tomu bude vaša pleť žiarivá.

Využívajú metódu zvanú 4-2-4

Táto metóda je rozdelená na 3 fázy. Začnete olejom, ktorý si nanášate na tvár po dobu 4 minút. Následne pokračujete čistiacim krémom, ktorým si čistíte pleť po dobu dvoch minút. Posledným krokom je, že si tvár po dobu 4 minút budete umývať vodou. Navyše, ak si chcete túto metódu skúsiť, tak vedzte, že to nemusíte robiť ráno, ale iba večer a aj to stačí, ak ju budete vykonávať iba 4-krát týždenne.

1. fáza

Cieľom olejovej fázy je zlepšiť cirkuláciu masírovaním pokožky po dobu 4 minút. Zmäkčíte tým pokožku a uvoľníte upchaté póry. Je však veľmi dôležité zvoliť ten správny olej, napríklad ricínový je tou správnou voľbou, pretože pomôže vytiahnuť toxíny.

2. fáza

V tejto fáze je potrebné vybrať si vhodný čistiaci krém a naniesť ho na olej. Následne si tvár jemnými pohybmi po dobu dvoch minút čistíte.

3. fáza

Začnite si umývať tvár teplou vodou a robte to 2 minúty, ďalšie 2 minúty si umývajte tvár studenou vodou. Teplá voda vám totiž pomôže opláchnuť prebytočný olej z pokožky a zvýšiť prietok krvi. Studená voda zas pomôže stiahnuť póry.

Táto technika dokáže dokonale hydratovať vašu pokožku a po ukončení procedúry bude vaša tvár opäť žiariť.

 

Zdroj

Foto: Brightside

 

 

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.