Stalo ta to mnohým z vás, či už mužom alebo ženám. Pri obzeraní vlastného telo neraz narazíte na smiešne dlhý a tenký chlp alebo vlas, ktorý sa zdá akoby vám narástol iba cez noc. Najčastejšie ide o ruku alebo oblasť krku a brady. Ak sa to stalo aj vám a mysleli ste si, že ste jediný človek na planéte, tak vedzte, že to tak veru nie je.

, Prečo si niekedy nájdete jeden či dva chĺpky na tele s absurdnou dĺžkou? Takých ľudí je veľa

Pre tieto náhodné dlhé chĺpky neexistuje špecifický termín. Existujú však teórie, ktoré tento jav vysvetľujú. Dermatológovia tvrdia, že abnormálne dlhé chĺpky sú spôsobené hormonálnymi a genetickými faktormi, ktoré spôsobujú, že konkrétne chĺpky narastú dlhšie ako iné. Náhodné mutácie umožňujú niektorým vybraným vlasovým folikulom zostať dlhšie v takzvanej anagénnej fáze, v ktorej vlasy aktívne rastú. Výsledkom teda je, že tento osamelý folikul má viac času na vypestovanie dlhších chĺpkov. Hormonálne výkyvy, ktoré sa vyskytujú na rôznych miestach, ako je napr. brada, môžu tiež spôsobiť tieto abnormality.

, Prečo si niekedy nájdete jeden či dva chĺpky na tele s absurdnou dĺžkou? Takých ľudí je veľa

Ak vás tieto chĺpky obťažujú, tak dermatológovia radia, aby ste si ich jednoducho vytrhli pinzetou. Niektorí z vás zrejme majú pocit, že im tieto chĺpky narástli cez noc. Je to však len veľmi subjektívne vnímanie. Tieto chĺpky sú totiž veľmi tenké a majú veľmi blízko k farbe našej pokožky, pričom v porovnaní s “normálnymi” vlasmi a chĺpmi sú sotva viditeľné. Preto vám niekedy môže trvať dlho, kým si tieto chĺpky vôbec všimnete. Proste stále rastú len bez toho, aby ste si to všimli.

, Prečo si niekedy nájdete jeden či dva chĺpky na tele s absurdnou dĺžkou? Takých ľudí je veľa

 

 

 

Zdroj

Foto: Brightside

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.