Taliansky umelec predal svoju najnovšiu sochu za neuveriteľných 15 000 eur! Nebolo by na tom nič prevratné, ak by to bolo reálne dielo. V skutočnosti je to však socha, ktoré existuje iba v predstave predávajúceho a kupujúceho.

Foto od youtube/ Salvatore Garau

Ak si myslíte, že vás už nič neprekvapí, tak vždy sa niečo nájde. Sochár Salvatore Garau posunul predaj „umeleckých diel“ na vyššiu úroveň. Dokázalo sa mu predať sochu, ktorá nemá fyzickú podobu, ale namiesto toho je vytvorená zo „vzduchu a ducha“. Socha Io Sono (Ja som) predal za 15 000 eur kupujúcemu spolu s certifikátom pravosti.

Salvatore pochádza z ostrova Sardínia a je známy pre svoje abstraktné diela. Svoje umenie už vystavoval v rôznych európskych múzeách. A aj keď táto socha nemá fyzickú podobu, tak umelec trvá na tom, že je skutočná ako každý iný objekt, ktorý možno vidieť a dotknúť sa ho. „Vákuum nie je nič iné ako priestor plný energie a aj keď ho vyprázdnime a nezostane nič, tak práve to nič má váhu. Má energiu, ktorá je zhustená a transformovaná na častice, teda na nás,“ povedal umelec. 

Táto socha má podľa jej autora odrážať to, ako ľudia dávajú zmysel veciam, ktoré nevidia. Rovnako ako napríklad veria v Boha, ktorého taktiež nikdy nevideli. Neviditeľné umenie by sa malo podľa Salvatoreho udržiavať vo štvorci o rozmere 1,5 x 1,5 metra.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.