american airlines fotografia
Foto od Capwatts86

Šprinty o prvé miesto v lietadle, aby si si mohol niekam uložiť svoju príručnú batožinu, budú možno pre amerických pasažierov už čoskoro minulosťou.

Najväčšia letecká spoločnosť American Airlines bude teraz vybavená uloženými priestormi od Airbusu – Airspace XL, ktoré sú navrhnuté tak, aby sa do nich zmestilo o 40% viac a vydržali váhu aj veľkých a ťažkých kufrov.

Tento úložný priestor nad vašimi hlavami bol prvýkrát predstavený v roku 2016 pri modeloch A330neo, A350 a A320. Ak si vezmete kufre s rozmermi cca 60cm x 40cm x 25 cm, ktoré použili aj pri testovaní, zistíme, že do jednej sekcie naložíme, na rozdiel od starších modelov, o 3 kufre navyše. Dokopy sa tam teda zmestí 8 kufrov vedľa seba.

Namontovaním týchto úložných priestorov sa rozhodne spríjemní cesta pasažierov, ale aj posádky, tvrdí letecká spoločnosť Airbus. Je tu ale jeden menší problém. Nie všetci cestujúci sa budú môcť radovať z tohto nového úložného priestoru. Tí, ktorí si zakúpia letenku „basic economy“, čiže tú najlacnejšiu variantu, k týmto priestorom nebudú mať ani prístup a budú sa musieť uspokojiť s menším úložným priestorom pod sedadlami.

ZDROJ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.