O tomto nádhernom meste sme už toho mnoho popísali. No ako sa hovorí: je lepšie raz vidieť, ako stokrát počuť! Ak ste zástancom tohto výroku, zbystrite pozornosť a konajte rýchlo.

roma winter fotografia
Foto od y.ganden

Práve teraz máte jedinečnú šancu okúsiť Rím v zime. Spiatočné letenky si môžete zakúpiť len za cenu 20€! A čo viac, poletíte priamo z Bratislavy! Leteckú prepravu zabezpečuje spoločnosť Ryanair.

Termín:

Za túto cenu je dostupný decembrový termín, a to od 6.12. – 13.12.2018. Viac na ryanair.

Batožina:

Ak si zakúpite Priority & 2 Cabin Bags za 12€, tak v tom prípade si so sebou môžete vziať na palubu 1 malú batožinu a 1 batožinu s hmotnosťou max. do 10 kg a rozmermi 55 cm x 40 cm x 20 cm. Alebo si k malej batožine, ktorá je v cene letenky, môžete dokúpiť podpalubnú batožinu do 10 kg za cenu 8€.

Niečo o Ríme:

– Fontána di Trevi je najslávnejšou fontánou. Meria takmer 26 metrov a je súčasne najvyššou fontánou v Ríme. Legenda hovorí, že ak sa k nej otočíte chrbtom a hodíte do nej mincu, opäť sa vrátite na toto miesto.

– Pre milovníkov vína – najlepšie podávajú v Cul de Sac. Pri prechádzkach bočnými uličkami naňho určite skôr, či neskôr natrafíte. Rovnako nezabudnite ochutnať aj sicílsku zmrzlinu.

– Večer sa zastavte v Piazza Navona a dostanete sa do príjemnej romantickej, ale aj živej talianskej nálady. Uvidíte tam Berniniho barokové fontány, kostol Sant Agnese, ale aj rôzne bočné uličky, kde sú taverny, reštaurácie či tradičné pizzérie.

roma piazza navona fotografia
Foto od Morgaine

– Samozrejme, že nesmiete vynechať ani Koloseum – je to najikonickejšia pamiatka celého Ríma. Slávne ruiny rozsiahleho amfiteátra sa nachádzajú v samom srdci Ríma. Je to nádherná historická pamiatka, ktorá vo vás zanechá krásne spomienky.

– Navštívte aj napr. maličký Vatikán – na rozlohe jedného kilometra štvorcového nájdete všetko, o čom ste počuli v knihách Dana Browna. Nevynechajte Námestie sv. petra, Baziliku sv. Petra, Vatikánske múzeá ani Anjelský hrad.

roma piazza navona fotografia
Foto od Nicola since 1972

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a ak sa tam chystáte zavítať, ubytujte sa vopred na stránke booking.com alebo na airbnb.cz.

Viac tipov pred návštevou Ríma:

V prípade, že sa vyberiete na dovolenku do tohto mesta, nezabudnite si prečítať nášho sprievodcu, ktorý vám môže veľmi pomôcť. Nájdete v ňom užitočné rady a tipy, ako a kde sa ubytovať, čo ochutnať alebo čo určite vidieť. Toto a ešte o čosi viac nájdete na tomto odkaze.

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.