Slovinsko je maličká krajina, ktorá je známa svetu približne tak, ako Slovensko. Čiže nie natoľko, nakoľko by si zaslúžila. Krajina má len neuveriteľných, niečo vyše 2 miliónov obyvateľov a rozlohu menšiu ako polovica Slovenska. Napriek tomu vám ponuka toľko krásy, koľko len tak hocikde nenájdete. Prečítajte si nejaké tipy na krásny výlet.

Neďaleké krásne jazerá

V Blede sa živia turizmom. Je to najnavštevovanejšie miesto v krajine. Jazero Bled so svojím krásnym ostrovom a kostolíkom uprostred hôr poskytuje nádherné pohľady. No keď už tam budete, pozrite si aj jazero Bohinj, vzdialené niekoľko desiatok kilometrov. Je  väčšie, prirodzenejšie a atmosféra je kľudnejšia.

slovenia bled fotografia
Photo by 12019

Soča a vodopád

Ďalšie symbolické miesta v krajine sú tam, kde rieka Soča, na ktorú sú domáci veľmi hrdí. Aj výnimočný vodopád Kozjak nájdete pozdĺž rieky. Tento zázrak prírody si najlepšie užijete kúpeľom v jeho, aj keď dosť studenej vode. Určite to neoľutujete.

slovenia tolmin fotografia
Foto od kosmonaut42

Jaskyne

Jaskyňa Postojna sa nachádza niekoľko kilometrov na juh od Ľjubľany. Patrí medzi  najnavštevovanejšie v Európe. Okrem nej zavítajte aj do jaskyne Škocjan, ktorá je o niečo menšia, menej populárnejšia a aj lacnejšia. No nie je o nič menej fascinujúca a už viac ako tridsať rokov je zapísaná na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

slovenia postojna fotografia
Foto od andryn2006

Hrad Predjama

Je to naozaj unikátny hrad svetového významu, ktorý je olemovaný dvoma jaskyňami. Jedna z nich patrí priamo k hradu a dostanete sa tam počas jeho prehliadky. Navštívte však obidve a uvidíte krásy, aké ste ešte nevideli.

slovenia postojna fotografia
Foto od kosmonaut42

Pivná fontána

Chmeľnice okolo mestečka Celje si zaslúžia svoju slávu. Ochutnajte miestne chutné pivo, ako napríklad Bevog alebo Pelicon. No určite zájdite do dedinky Žalec, kde nájdete rovno pivnú fontánu. Hrnú sa k nej milovníci tohto nápoja zo všetkých kútov sveta. Dá sa tam ochutnať šesť rôznych pív, ktoré sa vyrábajú práve v tomto regióne.

História

Milovníci histórie a nadšenci literatúry si určite zamilujú slovinské mestečko Kobarid, ktoré sa nachádza v krásnom idylickom prostredí vysokých hôr. Medzi týmito kopcami preteká, už spomínaná, krásna rieka Soča a nájdete tam, okrem iného, aj nižšie zobrazený vodopád.

slovenia kobarid fotografia
Foto od Stefano Merli

Veselica

Rovnako ako na Slovensku, aj v Slovinci milujú zábavu. V jednu letnú sobotu sa obyvatelia takmer každej slovinskej dedinky alebo mesta zhromaždia a oslavujú spolu. Hudobníci hrajú na akordeón, páry tancujú polku, množstvo piva či prasiatko na ražni, toto všetko nájdete pod jednou strechou v strede obce.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.