Okrem veľmi milých ľudí a skvelého jedla nájdete v Srbsku aj množstvo nádherných pamiatok, ktorým dominujú najmä hrady a kláštory. Ale nájdete tam aj moderné mestá.

serbia fotografia
Foto od hpgruesen

Práve teraz si zaobstarajte spiatočné letenky z Budapešti do srbskej Pristiny len za cenu 19€! Poletíte spoločnosťou Wizzair. A super je, že táto cena je dostupná aj pre tých, ktorí nie sú členmi Wizz Discount Clubu.

Termín:

Za túto cenu je dostupný termín napr. od 15.1. – 22.1.2019. Viac leteniek na stránke wizzair.

Batožina:

Bezplatne si so sebou môžete zobrať na palubu jednu príručnú batožinu s rozmermi do 40 × 30 × 20 cm. Ak si zakúpite službu WIZZ Priority, môžete si zobrať ďalší kufor na kolieskach, a to s maximálnymi rozmermi do 55 × 40 × 23 cm.

Prečo Srbsko?

– Keď už priletíte do Srbska, odskočte si aj do Belehradu, ktorý patrí medzi najstaršie mestá v celej Európe. Choďte sa pokochať Kalemegdanom, čo je najvýznamnejší kultúrno-historický komplex v meste a dominuje mu Belehradská pevnosť. Je tam však mnoho ďalších pamiatok.

– Ak chcete vidieť niečo nezvyčajné, zájdite do historickej dedinky Mokrá Gora, ktorá je zrekonštruovaná. Nájdete tam aj tradičnú železnicu v pohorí Zlatibor. Nesie názov Šarga osem a patrí medzi najpopulárnejšie atrakcie.

serbia mokra gora fotografia
Foto od EbsEls

– Ako ďalšie ikonické mesto je tam Novi sad. Taktiež tam nájdete kus histórie, ale aj nádherné parky, ktoré lákajú na piknik celé rodiny.

– Priština je najväčšie mesto v Kosove. Navštívte napr. Kosovské múzeum, mešity ako Jashar Pasha, alebo monument nezávislosti Newborn, či krásny park Germia.

serbia beograd fotografia
Foto od saebaryo

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a zarezervujte si ubytovanie vopred na stránke booking alebo na airbnb.

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.