Toto mesto turisti jednoducho milujú. A jeden z dôvodov je aj ten, že je veľmi liberálne už len z toho hľadiska, že je tam povolená marihuana. Čiže ak poviete Amsterdam, mnohým sa s ním spája sloboda a neviazaná zábava. No nie len to, ponúka toho veľmi veľa. Poďme sa pozrieť na nejaké tipy.

Medzi najzaujímavejšie atrakcie rozhodne patrí Rijksmuseum. Nájdete tam množstvo klenotov umenia a histórie mesta od roku 1200 po rok 2000. Ale aj obrazy od takých mien ako Hals, Vermeer, Van Gogh či Rembrandt. Zároveň sa toto múzeum považuje za jedno z najkrajších na svete. Ak ste fanúšikmi umenia, navštívte napr. aj múzeum Van Gogha.

Photo by wikimedia
Autor: zaujimavysvet
Autor: zaujimavysvet
Autor: zaujimavysvet

Ak vám niečo hovorí meno Anna Franková, zrejme viete o koho sa jedná. Je to presne to židovské dievča, ktorej patrí najznámejší denník na svete. Ak sa o jej život zaujímate, navštívte múzeum, ktoré dokumentuje celý jej život. V centre nájdete aj jej sochu.

Photo by wikimedia

Absolvujte plavbu po amsterdamských kanáloch. Ak máte radi Benátky, určite si zamilujete aj toto mesto. Jazda na tzv. grachtoch je obrovským zážitkom. Jednou z najvyhľadávanejších častí mesta je štvrť Jordaan, kde sú kanály súčasťou bývalej Židovskej štvrte. Predovšetkým ich však budete obdivovať večer, kedy dodávajú poetiku každej jednej štvrti. Takáto plavba je pre romantické chvíle ako vyšitá. Okrem iného, budete pritom obdivovať aj tamojšiu architektúru a všetky krásy naokolo.

Photo by wikimedia
Photo by wikimedia

Marihuana na každom kroku – už len pri prechádzke mestom ju budete cítiť z každej strany. V amsterdamských kávových obchodíkoch či domoch veľmi kávu nenájdete, pretože slúžia na iné účely. A to na to, aby si v nich záujemcovia mohli zafajčiť marihuanu. V niektorých coffee shops sa však fajčia len cigarety a pije len káva. Ak ste zásadne proti marihuane, určite sa tomu vyhnete a nájdete klasickú kaviareň. V prípade, že chcete ochutnať výbornú tamojšiu kávu, skúste napr. Café Heurel neďaleko Rijskmuseum alebo Café Chris v časti Jordaan.

amsterdam café fotografia
Foto od Bernt Rostad

Všade samé bicykle. Veď čo by to bol za Amsterdam, keby nebol preplnený bicyklami. A už keď tam budete, neváhajte ani vy a skúste si tento dopravný prostriedok. Nielenže pomôžete životnému prostrediu, ale oveľa lepšie si vychutnáte to, čo všetko vám toto mesto ponúka.

amsterdam fotografia
Photo by RalfGrvink

Odbehnite si do nádhernej zoo. Aj keď sa nachádza v meste vzdialenom cca 40 km od Amsterdamu, dostanete sa tam veľmi rýchlo vďaka vyspelej a dobre riešenej doprave. Zoo s názvom DierenPark je veľmi obľúbená. Niektoré zvieratká budú doslova poskakovať okolo vás a aj vďaka tomu vás tamojšia atmosféra dostane. Ak sa vám nechce chodiť peši, prenajmite si malé plavidlo a preplavte sa ním okolo zvierat.

Autor: zaujimavysvet
Autor: zaujimavysvet
Autor: zaujimavysvet
Autor: zaujimavysvet
Autor: zaujimavysvet

Zdroj: Zaujímavý svet

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.