Rok 2021 bol poznačený ďalšou vlnou pandémie, politickou krízou, ale aj rastúcou nedôverou v spoločnosti. Prezidentka Zuzana Čaputová skonštatovala, že tento rok bol plný bolesti a napätia. Čaputová v koncoročnom príhovore poznamenala, že snáď bude toto rok, po ktorom bude nasledovať už len lepšia situácia. 

Zdroj: Youtube

„Slovensko je zranené. Trpí nielen covidom, ale aj krízou dôvery. Postupne sme si nechali otráviť svoj životný priestor a každým rokom sa nám v ňom žije ťažšie. Sociálne siete sa preplnili urážkami, nenávistnou rétorikou a dezinformáciami,“ zhodnotila prezidentka situáciu na Slovensku. Podľa nej sa z medziľudských vzťahov vytráca rešpekt, čo dospelo až k fyzickým útokom na zdravotníkov. 

 „V takejto atmosfére sa ťažko musí žiť každému bez ohľadu, na ktorej strane sporov momentálne stojí. Čo ma však obzvlášť mrzí je, keď  niekto cielene zneužíva strach ľudí napríklad z očkovania na svoje politické ciele a oslabuje tým schopnosť našej spoločnosti čeliť pandémii,“ uviedla prezidentka. 

Zdroj: flickr

Zuzana Čaputová sa vyjadrila aj k výmene vlády. Podľa nej bola tohtoročná zmena vlády, ktorú po Igorovi Matovičovi prevzal Eduard Heger, jediným možný riešením politickej krízy na Slovensku. Prezidentka poukázala aj na to, že demisiu podalo šesť ministrov, koaliční partneri trvali na výmene premiéra a parlament nebol uznášaniaschopný. 

ZDROJ

 

 

Lucia Gajdošová
Volám sa Lucia a som študentkou marketingu na Fakulte masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Popri štúdiu sa rada venujem foteniu, vytváraniu obsahu na sociálnych sieťach a spievaniu. Baví ma spoznávať nové miesta, športovať, nakupovať a neohrdnem ani seriálu na Netflixe, či dobrej knihe.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.