Zlatú rybku si väčšina ľudí predstavuje maličkú, no to, na akú narazili počas bežnej kontroly vody, nečakali pracovníci ani v sne. Z jazera totiž vytiahli 4 kilogramov vážiaceho karasa zlatého, resp. ľudovo povedané zlatú rybku. Túto 38 centimetrov dlhú rybu vytiahli pracovníci z jazera Oak Grove nachádzajúceho sa v Južnej Karolíne počas toho, ako robili rutinný test kvality tamojšej vody.

Takto vyzerá väčšina zlatých rybiek, Foto: Pixabay

Tím pracovníkov však doteraz ani len netušil o tom, že tam takáto zlatá rybka žije. Nie je totiž vôbec bežné, že v takýchto podmienkach zlaté rybky žijú, keďže z Južnej Karolíny ani nepochádzajú. Houck, ktorý má na starosti prírodné a historické zdroje v oblasti, objasnil, ako pracovníci vykonávajú samotnú kvalitu vody. Používajú metódu zvanú elektrofishing. Metóda iba jemne šokuje ryby, čo im neublíži, iba spôsobí to, že vyplávajú na hladinu. Následne sa vykoná kontrola vody.

A takto vyzerá 38 centimetrov dlhá zlatá rybka, Foto: Facebook

Houck hovorí, že podľa neho túto rybku niekto do jazera vypustil, pretože stratil záujem sa o ňu starať. Tým, že začala žiť v inom prostredí, mala oveľa viac priestoru a inú stravu, a preto dorástla až do takejto veľkosti. Zlaté rybky údajne dokážu dorásť až do „veľkosti ich prostredia“. Odborníci z National Geographic však upresňujú, že dorásť môžu maximálne do dĺžky 40 centimetrov. Bežne však tieto rybky vážia iba do približne 200 gramov.

Vo voľnej prírode žijú aj 40 rokov, pričom v zajatí to je menej, konkrétne 10 – 30 rokov.

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.