Stúpenci konšpiračného hnutia Qanon sa stretli v centre texaského Dallasu, pretože si mysleli, že je John F. Kennedy mladší stále nažive a vystúpi zo záhrobia. Podľa priaznivcov hnutia Qanon mal pomôcť Donaldovi Trampovi stať sa opäť prezidentom Spojených štátov amerických. 

K žiadnemu vystúpeniu zo záhrobia však nedošlo, pretože John F. Kennedy mladší zomrel spolu so svojou manželkou Carolyn Bessette a jej sestrou Lauren v roku 1999, keď sa lietadlo, ktorým letel, zrútilo do Atlantického oceánu pri pobreží amerického Massachusetts. Aj napriek tejto skutočnosti sú fanúšikovia konšpirácií presvedčení, že Kennedy mladší stále žije a letecká havária, pri ktorej zomrel, bola vymyslená

Kennedy mladší pochádzal z významnej politickej rodiny Kennedyovcov a bol synom 35. amerického prezidenta Johna F. Kennedyho a prvej dámy Jacqueline Kennedyovej. Jeho otec, ktorý bol zavraždený v roku 1963, je tiež predmetom niekoľkých falošných konšpiračných teórií súvisiacich s jeho smrťou. 

A čo je vlastne spomínané konšpiračne hnutie Qanon? Toto pravicové hnutie podporuje Donalda Trampa a šíri napríklad dezinformácie o tom, ako bývalý americký prezident vedie tajnú vojnu proti elite pedofilných satanistov. Mnohí členovia hnutia boli aj medzi útočníkmi, ktorí po zvolení prezidenta Spojených štátov amerických zaútočili na Kapitol. 

ZDROJ

Lucia Gajdošová
Volám sa Lucia a som študentkou marketingu na Fakulte masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Popri štúdiu sa rada venujem foteniu, vytváraniu obsahu na sociálnych sieťach a spievaniu. Baví ma spoznávať nové miesta, športovať, nakupovať a neohrdnem ani seriálu na Netflixe, či dobrej knihe.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.