Niekedy píše život veľmi smutné príbehy, ktoré chytia za srdce každého. A toto je podobný prípad. „Pred niekoľkými mesiacmi som vychádzal z malého mexického mesta Mazunte v štáte Oaxaca, keď som na kraji cesty uvidel niečo zvláštne. Muž tlačil vozík pozdĺž cesty a bol obklopený psami,“ začal rozprávať chlapík, ktorý sa chcel s týmto zaujímavým príbehom podeliť aj s ostatnými.

Toto je príbeh Edgarda Perrosa. Prešiel už takmer 14 000 km po Mexiku, pričom počas cesty zachraňuje zranených a chorých psíkov. Jeho cieľom je prejsť ešte ďalších vyše 1 400 km. Za posledných šesť rokov sa mu podarilo zachrániť už okolo 500 psíkov. „Jeho pokora a súcit so všetkými bytosťami boli také nápadné, že sa ma dotkli. Napríklad, keď nájde psa, ktorý je príliš zranený na to, aby sa ho už podarilo zachrániť, ľahne si k nemu a počká tam, až kým naposledy nevydýchne,“ pokračoval chlapík.
Jeho nezištný postoj a služba týmto zvieratám i ľuďom, ktorých stretáva, sú nesmierne inšpiratívne. 

 

„Nikto nepomáha psom, ktorí žijú v uliciach bez vlastného domova. Videl som ich bolesť. To, čo ma najviac bolí nie sú tí zbití, zranení alebo opustení psi, ale osoba, ktorá je niečoho takého schopná,“ povedal 49-ročný Edgardo. „Myslím si, že najviac, čo niekto v takejto situácii potrebuje, bez ohľadu na to, či ide o osobu alebo zviera, je nejaká spoločnosť a aspoň trochu lásky,“ dodal. Počas svojich ciest sa veľakrát stretáva aj s množstvom veľmi smutných osudov, kedy už psíkov zachrániť nedokáže a práve toto je pre neho to najhoršie.

Edgardo má troch vlastných psov, ktoré sú po jeho boku už od začiatku cesty, ktorú začal pred 6 rokmi. Zdravých psov necháva vykastrovať, zaočkovať a taktiež ich vychová ešte skôr, ako sú pripravení na adopciu. Tento úžasný príbeh ešte stále nie je na konci. Chlapík sa vyjadril, že so svojou dobročinnosťou tak skoro prestať nemieni a bude naďalej pomáhať nevinným psíkom. V Mexiku je veľký problém s túlavými psami, ktoré nemajú vlastný domov, pretože ich je čím ďalej tým viac.

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.