Titanic sa potopil pred 108 rokmi, ale jeho príbeh zostáva veľkou súčasťou našej kultúry. A reprezentuje ho najmä film od Jamesa Camerona, ktorý zobrazuje celú katastrofu a tento film je jeden z najúspešnejších vo filmovom svete.

Brynjar Karl Bigisson, 17-ročný autistický chlapec z islandského Reykjavíku postavil túto známu loď z LEGA ešte keď mal 10 rokov. Trvalo mu to 700 hodín (11 mesiacov) a použil k tomu 56 000 tehličiek. Dodnes je to najväčšia replika LEGO Titanicu na svete. A dnes s odstupom času tento mladík hovorí, že táto jeho stavba mu zmenila život. „LEGO je dôležitou súčasťou môjho života už od útleho veku. Kvôli svojim zlým sociálnym a komunikačným schopnostiam som bol vždy sám, preto som sa hrával, takže LEGO sa stalo mojim najlepšími priateľom,“ povedal chlapec.

Dodal, že pri stavaní LEGA využíval a rozvíjal svoju fantáziu a kreativitu, čo je pri jeho chorobe dôležité. „Nepamätám si, žeby som sa cítil osamelý, príliš som sa sústredil na to, že niečo postavím,“ rozhovoril sa o svojej záľube. Keď mal Brynjar deväť rokov, navštívil LEGOLAND v Dánsku. „Prvýkrát som videl všetky veľké modely LEGO a bol som skutočne fascinovaný ich mierkou a stavebnou štruktúrou. Som tiež posadnutý loďami a skúmam všetko, čo s tým súvisí,“ dodal mladík. 

Povedal, že práve Titanic bola loď, ktorou bol vždy doslova posadnutý. „Vedel som o lodi všetko a jedného dňa som sa rozhodol, že postavím repliku Titanicu,“ uzavrel Brynjar. A ako vyzerá jeho veľdielo i proces budovania už vidíte na fotografiách.

 

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.